PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32427}

Folwark zwierzęcy

Animal Farm
7,5 6 113
ocen
7,5 10 1 6113
7,2 5
ocen krytyków
Folwark zwierzęcy
powrót do forum filmu Folwark zwierzęcy

Chociaż uwielbiam Orwella i nie mam mu nic do zarzucenia, muszę stanowczo stwierdzić, że ten film jest o niebo lepszy niż książka. Muzyka jest świetna, postacie mają swój niepowtarzalny wdzięk, dzięki czemu film podoba się młodszej widowni. Jest to zarazem smutna bajka dla dzieci i głęboko zastanawiający film dla dorosłych. Gorąco polecam.

Ptysiowaty

Święte słowa ! niesamowita bajka zdecydowanie lepsza od książki

Ptysiowaty

FOLWARK ZWIERZECY to dzieło sztuki. Literackie. Uwielbiam... wiec kontrowersyjne...

ocenił(a) film na 7
Ptysiowaty

Zgadzam się z Tobą, ale tylko częściowo. Film podobał mi się bardzo od strony wizualnej, muzycznej itd. To co mnie wkurza to właśnie odejście od Orwella: jaka była konkluzja książki? Ano taka, że na rewolucji, podjętej w nawet jak najbardziej szlachetnym i słusznym celu, korzystają nie ci których rękoma jest ona wykonywana, tylko "świnie" właśnie. Aż do ostatnich dwóch minut taką lekcję odbierają dzieci i dorośli, ale film kończy się kolejną rewolucją i upadkiem rządów Napoleona. Zatem happy end wbrew temu co napisał Orwell, a przypomnę, że w oryginale nie ma nadziei na poprawę losu zwierząt z folwarku. Wiem co to znaczy licentia poetica w odniesieniu do filmowych adaptacji literatury i nie odradzam nikomu obejrzenia, wręcz przeciwnie. Może tylko należało by zastanowić się nad tym kiedy wśród zwierząt wyzwolonych od świń pojawi się nowy tyran.

użytkownik usunięty
biedny_mis

Ten zabieg z obaleniem świń przez zwierzęta z benjaminem na czele był według mnie podyktowany propagandą - zaczynała się zimna wojna, więc w komunistów trzeba było jakoś trafić...

ocenił(a) film na 7

No na pewno, trzeba zawsze pamiętać o okolicznościach w jakich film powstaje. Jednak stoję na stanowisku, że nie należy pompować na siłę treści dydaktycznych jakiekolwiek by one nie były. Mam nadzieję, że nikt nie odbierze tych słów jako manifestacji politycznej bo to się niestety zdarza.

użytkownik usunięty
biedny_mis

Masz rację, orwellowski folwark w wersji "czystej" byłby na pewno lepszy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones