PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=961}

Folwark zwierzęcy

Animal Farm
6,5 7 639
ocen
6,5 10 1 7639
3,5 2
oceny krytyków
Folwark zwierzęcy
powrót do forum filmu Folwark zwierzęcy

8/10 - spoilerek

ocenił(a) film na 8

Bardzo lubię ten film ze względu na jego "prostą złożoność". Może to wydawać się "masłem maślanym" ale reżyser ukazuje nam w jasny sposób trudny temat reżimu sowieckiego i komunizmu, i ta prostota moim zdaniem jest wielkim atutem tej produkcji. Nie czytałem książki Orwella więc nie będę rozprawiał na temat podobieństw i różnic ale tak czy siak film sam w sobie wiele wyjaśnia i na prawdę nie trudno jest znaleźć przesłanie. Zdarzało się nawet, że na miejscu zwierząt wyobrażałem sobie ludzi. Zakończenie trochę niemrawe bo nagle znajdują się nowi właściciele i wszystko niby będzie dobrze czego raczej nie można porównać do tego co się działo w Związku Radzieckim ;) ale mimo wszystko film zasługuje na mocną ósemkę:) Polecam.

ocenił(a) film na 8
pachomir

Jeszcze zapomniałem dodać coś o sposobie w jaki zwierzęta ruszają mordkami i ryjkami podczas mowy - świetny. Nie przypuszczałem, że w 99' można tak dobrze to dopracować.

ocenił(a) film na 6
pachomir

Matrix - 1999

<krótki><krótki><krótki>

ocenił(a) film na 8
Achaj

No rzeczywiście;P

ocenił(a) film na 8
pachomir

no film jest swietny my omawiamy wlasnie ta lekture i na polskim ogladalismy film prawie sie popłakałam wzruszajacy:_(

pachomir

rewelacyjny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones