PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=998}
8,5 993 632
oceny
8,5 10 1 993632
7,8 49
ocen krytyków
Forrest Gump

"Forrest Gump" to romantyczna historia, w której Tom Hanks wcielił się w tytułową postać - nierozgarniętego młodego człowieka o wielkim sercu i zdolności do odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA, począwszy od swego dzieciństwa w latach 50-tych. Po tym, jak staje się gwiazdą footballu, odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem, główny bohater zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze - miłości swej przyjaciółki, Jenny Curran.

Forrest jest małym chłopcem, kiedy jego ojciec porzuca rodzinę, a matka utrzymuje siebie i syna biorąc pod swój dach lokatorów. Kiedy okazuje się, że jej chłopiec ma bardzo niski iloraz inteligencji, pozostaje nieustraszona w swoim przekonaniu, że ma on takie same możliwości, jak każdy inny. To prawda - takie same, a nawet dużo większe. W całym swym życiu Forrest niezamierzenie znajduje się twarzą w twarz z wieloma legendarnymi postaciami lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Wiedzie go to na boisko piłki nożnej, poprzez dżungle Wietnamu, Waszyngton, Chiny, Nowy Jork, do Luizjany i w wiele innych miejsc, a wszystko to relacjonuje on w swych poruszających i wstrząsających opowieściach przypadkowo spotkanym osobom.

opis użytkownika

USA, koniec lat 40. XX wieku. W Alabamie rodzi się Forrest Gump (Tom Hanks) - chłopiec z  niedowładem nóg, o niskim ilorazie inteligencji. Chce dorównać zdrowym ludziom i żyć tak jak oni. Efekty jego działań przechodzą najśmielsze oczekiwania. Forrest zostaje gwiazdą futbolu, bohaterem wojny w Wietnamie, mistrzem ping-ponga, podróżuje po świecie, poznaje polityków i artystów. W końcu zostaje przedsiębiorcą i zdobywa majątek. Jako człowiek sukcesu opowiada przygodnie spotkanym ludziom swoją historię.

B_janek
opis użytkownika

Jeszcze nie było filmu, który jak "Forrest Gump" Roberta Zemeckisa z porywającą kreacją Toma Hanksa odniósłby równy sukces kasowy i artystyczny. W ciągu trzech burzliwych dekad Forrest zmienia się z lekceważonego inwalidy w gwiazdę amerykańskiego futbolu; z bohatera wojny w Wietnamie staje się królem krewetek; od honorów Białego Domu przechodzi w ramiona ukochanej. Jest odzwierciedleniem naszej epoki, ostatnim niewinnym w czasach, kiedy Ameryka utraciła swoją niewinność. Serce podpowiada mu w sprawach, których nie ogarnie jego umysł. Jest człowiekiem zasad, a jego sukcesy inspirują wszystkich.
"Forrest Gump" to historia pewnego życia.

opis dystrybutora dvd

Forrest Gump (Tom Hanks) urodził się z niedowładem nóg i upośledzeniem umysłowym. Od dzieciństwa jest wyszydzany i wyśmiewany przez rówieśników, którzy nie potrafią zaakceptować jego odmienności. Oparcie znajduje tylko w dwóch osobach: ukochanej matce (Sally Field), która wspiera go w trudnych chwilach i nie pozwala mu poczuć się gorszym od innych, oraz przyjaciółce Jenny (Robin Wright), która sama nie może zaznać spokoju, gdyż jej ojciec jest uzależnionym od alkoholu pedofilem. Forrest odzyskuje sprawność w nogach, gdy ucieka przed prześladowcami. Podczas jednej z ucieczek przypadkowo trafia na trening drużyny futbolowej. Jego ponadprzeciętna szybkość zostaje zauważona, a trener przyjmuje go do zespołu. Forrest dostaje się do College Football All-America Team i w związku z tym wybiera się na studia. Po ich ukończeniu zostaje wcielony do wojska i jedzie na misję do Wietnamu. Trafia do plutonu, którego dowódcą jest porucznik Dan Taylor (Gary Sinise). Jedynym kolegą Gumpa zostaje Bubba (Mykelti Williamson). To tylko początek lawiny przygód, która czeka Forresta. Nie zmieniają go jednak wewnętrznie - nadal najważniejsza jest dla niego miłość do Jenny.

Evangarden
opis użytkownika

Tom Hanks tworzy zdumiewającą kreację jako Forrest, zwykły człowiek, którego prostota i niewinność ujęła całe pokolenie. Mając u boku mamę (Sally Field), najlepszego przyjaciela imieniem Bubba (Mykelti Williamson) i dziewczynę Jenny (Robin Wright), Forrest zajmuje miejsce w pierwszym rzędzie przy scenie, na której rozgrywają się najbardziej znaczące i pamiętne wydarzenia drugiej połowy XX wieku.

opis dystrybutora dvd

Film przedstawia losy Forresta Gumpa, człowieka z wrodzoną łagodną odmianą autyzmu. W związku z wieloma zbiegami okoliczności bohater bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swej epoki. Forrest zostaje gwiazdą futbolu, bohaterem wojny w Wietnamie, mistrzem ping-ponga, podróżnikiem, a w końcu przedsiębiorcą i posiadaczem sporego majątku. Jako człowiek sukcesu opowiada przypadkiem poznanym ludziom swoją historię.

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones