Robin Wright V

Robin Virginia Gayle Wright

8,0
34 706 ocen gry aktorskiej
Robin Wright V
Robin Wright Penn urodziła się w Dallas (Teksas), dorastała jednak w San Diego (Kalifornia) w USA. W wieku 14 lat rozpoczęła profesjonalną karierę modelki w Paryżu i Japonii. Po skończeniu szkoły średniej zdecydowała się zostać aktorką. Dostała rolę w serialu "Santa Barbara", za którą trzykrotnie nominowano ją do nagrody Emmy. Wright zagrała następnie m.in. w hicie "Narzeczona księcia" oraz "Numerku na boku" z Jasonem Patrickiem, w którym się zakochała. Na planie "Stanu łaski" poznała Seana Penna, swojego przyszłego męża. Ma z nim córkę Dylan Frances i syna Hoppera Jacka. W 1991 roku zaoferowano jej rolę Lady Marion w filmie "Robin Hood: Książę złodziei", jednak musiała się wycofać z powodu ciąży. Powróciła dopiero w "Wędrowna trupa". Kolejne filmy Robin to m.in. komedia "Zabaweczki", "Forrest Gump" (nominacja do Złotego Globu za rolę Jennifer), "Obsesja". Po odrzuceniu 14 projektów zdecydowała się zagrać tytułową bohaterkę w "Moll Flanders". Po roli w "Cenie miłości" Robin porównywana była do Jessicki Lange ze względu na talent i urodę.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 kwietnia 1966

miejsce urodzenia: Dallas, Teksas, USA

wzrost: 168 cm

trzykrotnie zamężna: 1. Dane Witherspoon (1986 - 1988, rozwód); 2. Sean Penn (27.04.1996 - 04.08.2010, rozwód), 2 dzieci: córka Dylan Frances (ur. 13.04.1991), syn Hopper Jack (ur. 06.08.1993), 3. Clément Giraudet (od 11.08.2018)
Odrzuciła rolę dr Chase Meridian w filmie "Batman Forever". Ostatecznie rolę powierzono Nicole Kidman.
Z powodu ciąży z córką Dylan wycofała się z roli Lady Marian w filmie "Robin Hood: Książę złodziei". W postać wcieliła się Mary Elizabeth Mastrantonio.
Z powodu ciąży wycofała się z roli Abby McDeer w filmie "Firma" i angaż otrzymała Jeanne Tripplehorn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych