Film

Frankie and Johnny

1991 1 godz. 51 min.
7,1 12 806
ocen
7,1 10 1 12806
5 565
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"5719","linkUrl":"/film/Frankie+i+Johnny-1991-5719","alt":"Frankie i Johnny","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/57/19/5719/6930275_1.2.jpg"}
Były więzień zakochuje się w koleżance z pracy. Ona trzyma go na dystans, lecz on uważa, że są sobie przeznaczeni.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
BAFTA Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 1992 dla Kate Nelligan
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Po 18 miesiącach spędzonych w więzieniu za oszustwa bankowe, Johnny (Al Pacino) wychodzi na wolność. Mężczyzna chce rozpocząć nowe życie. Udaje mu się zdobyć pracę kucharza w nowojorskim barze. Poznaje tam atrakcyjną kelnerkę Frankie (Michelle Pfeiffer), dla której traci głowę, ale kobieta z nikim nie chce się wiązać. On natomiast się niePo 18 miesiącach spędzonych w więzieniu za oszustwa bankowe, Johnny (Al Pacino) wychodzi na wolność. Mężczyzna chce rozpocząć nowe życie. Udaje mu się zdobyć pracę kucharza w nowojorskim barze. Poznaje tam atrakcyjną kelnerkę Frankie (Michelle Pfeiffer), dla której traci głowę, ale kobieta z nikim nie chce się wiązać. On natomiast się nie poddaje i z czarującym uporem zabiega o jej względy. Johnny, mężczyzna z przeszłością, nadal wierzy w wielką miłość. Frankie, kobieta doświadczona przez życie, w sprawach uczuciowych jest wstrzemięźliwa i stale gotowa do obrony. Czy uda mu się przekonać ją do siebie?

boxoffice
$22 773 535 w USA
studio
Paramount Pictures
inne tytuły
Frankie & Johnny (inny tytuł) USA
Więcej...
Początkowo rolę Frankie miała zagrać Kathy Bates.
Jeff Bridges był brany pod uwagę do głównej roli męskiej.
Kiedy Frankie i Johnny wracają do domu po pierwszej randce, Johnny ściąga swoją kurtkę dwa razy.
"A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością..." – śpiewał niegdyś Jan Pietrzak w piosence "Czy te oczy mogą kłamać". Mogłoby się ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 91%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Spotkanie po latach...

  kasiek74 ocenił(a) film na 9

  Wczoraj wieczorem obejrzałam ten film po raz pierwszy od ponad 10 lat....Dzisiaj rano MUSIAŁAM obejrzeć go jeszcze raz...Jedna z najpiękniejszych historii o miłości dwojga ludzi...tak prostych, zwyczajnych ....niezwykła miłość zwykłych ludzi....mistrzowsko opowiedziana i zagrana... Możecie mnie ... więcej

 • Bardzo dobry

  jeremy77 ocenił(a) film na 9

  Bardzo dobry romans. O wiele lepszy niż Preety Woman Al Pacino i Michelle Pfeiffer tworzą wspaniały duet aktorski. Jeden z najlepszych filmów o miłości.

 • Polecam.

  izuniia1990 ocenił(a) film na 10

  Film dobry i głęboki ... co prawda smutny, ale i prawdziwy, pokazujacy życie i to co w dzisiejszych czasach "normalne" samotność. Skłania do refleksji.

 • Zauważyliście?

  voler1 ocenił(a) film na 7

  Pacino nosi czerwoną opaskę na głowie, która wygląda niemal identycznie jak ta noszona przez niego w Scarface ;)

 • Jeden z najpiękniejszych filmów ever...

  anyxx ocenił(a) film na 10

  Świetna gra Michelle Pfeiffer i Al'a Pacino, wspaniała scena pocałunku na tle kwiatów, zabawne dialogi, czarujący Johnny oraz cudowna muzyka... Kocham ten film i mogę go oglądać i oglądać i oglądać.... Polecam wszystkim - PONADCZASOWY!

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.