Hector Elizondo I

7,8
6 289 ocen gry aktorskiej
Hector Elizondo I
Hector Elizondo urodził się 22 grudnia 1936 roku w zachodniej części Nowego Jorku. Jego ojciec nazywał się Martin Echevarria Elizondo (urodził się na statku płynącym z Hiszpanii do Portoryko), a matka Carmen Medina i pochodziła z Portoryko. Jego rodzice pobrali się w Portoryko i przeprowadzili się do Nowego Jorku zanim Hector i jego młodsza siostra Emma przyszli na świat. W wieku 10 lat Hector został odkryty przez legendarnego W.C. Handy'ego (1873-1958), który zagrał Nata 'Kinga' Cole'a w "St. Louis Blues". Hector występował u jego boku w lokalnym radiu i telewizji. Hector uczęszczał do publicznego liceum i brał lekcje emisji głosu. Poza tym był dobrze zapowiadającym się sportowcem - grał w szkolnej drużynie koszykówki, a potem został zwerbowany do Pittsburgh Pirates. W 1954 roku, Hector uczył się w nowojorskim City College, chcąc zostać nauczycielem. Około roku 1955 po raz pierwszy ożenił się i został ojcem. Małżeństwo skończyło się rozwodem w 1957 roku. Hector studiował także taniec w Ballet Arts Company w Carnegie Hall. W latach 1962-63 ponownie się ożenił z młodą sekretarką. Zaczął grać, a potem poznał aktorkę Carolee Campbell w nowojorskim Actor's Studio. Carolee była gwiazdą soap opery stacji NBC "The Doctors" (1963). Zakochali się w sobie i w 1969 roku wzięli ślub. Są szczęśliwi do dziś. Hector zaczął grać w filmach i od 1970 roku nakręcił ponad 80 filmów kinowych i telewizyjnych. Reżyser Garry Marshall jest jego dobrym znajomym. Aktor wystąpił w 12 filmach Garry'ego, np. "Pretty Woman", gdzie zagrał u boku samego Richarda Gere'a i Julii Roberts. Za rolę w tym filmie Hextor otrzymał Złoty Glob (w kategorii Najbardziej Obiecujący Aktor). W 1999 roku ponownie zagrał u boku Gere'a i Roberts w filmie "Uciekająca panna młoda", który odniósł ogromny sukces.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 grudnia 1936

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 178 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie żonaty: 1. Marie Rivera (1956 - 1957, rozwód), syn Rod; 2. Marie Mandry (1963 - 1964, rozwód); 3. Carolee Campbell (od 13.04.1969)
Ma siostrę Emmę.
Studiował taniec w Ballet Arts Company w Carnegie Hall.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bardzo dobry aktor! Ma coś co nie pozwala zapomnieć jego twarzy!

nie wiem co on w sobie ma

użytkownik usunięty

może to geniusz a może po prostu urok osobisty, ale kiedy widzę w obsadzie jego nazwisko to wiem że dla chociażby zaledwie trzech scen z nim warto obejrzeć film.

bardzo przyjemnie oglądało się go w pretty woman i pamiętniku księżniczki (zaryzykuje stwierdzenie że w pamiętniku przyćmił nawet główne role;)

Columbo

użytkownik usunięty

W odcinku ,,Case of Immunity'' był bardzo podobny do młodego Terence'a Stampa :)

W szczególności w "Pretty Woman",bo wiem,że oglądając go w tym filmie minie mi chandra:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones