Film

2017 1 godz. 35 min.
6,5 1 661
ocen
6,5 10 1661
1 414
chce zobaczyć
{"id":"757488","linkUrl":"/film/Freak+Show-2017-757488","alt":"Freak Show","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/74/88/757488/7822887.2.jpg"}
Nowy uczeń ultra konserwatywnej szkoły decyduje się zgłosić swoją kandydaturę na królową balu.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Reżyserski debiut brytyjskiej aktorki i producentki Trudie Styler na podstawie powieści Jamesa St. Jamesa opowiada historię nietypowego nastolatka - Billy’ego Blooma (Alex Lawther). Od dzieciństwa zapatrzony w ekscentryczną i lubującą się w hulaszczym trybie życia matkę (Bette Midler) i zafascynowany teatralnym wymiarem codziennościReżyserski debiut brytyjskiej aktorki i producentki Trudie Styler na podstawie powieści Jamesa St. Jamesa opowiada historię nietypowego nastolatka - Billy’ego Blooma (Alex Lawther). Od dzieciństwa zapatrzony w ekscentryczną i lubującą się w hulaszczym trybie życia matkę (Bette Midler) i zafascynowany teatralnym wymiarem codzienności chłopiec zostaje odesłany do surowego i oziębłego ojca. A jego stroje, w których paraduje z dumą do szkoły, do złudzenia przypominają sceniczne kostiumy samego Davida Bowie czy Lady Gagi. Licealne dzieciaki, rzecz jasna, mają problemy z akceptacją ekstrawaganckich zachowań i modowych wyborów Billy’ego. Chłopak jednak ani myśli się zmieniać i podporządkowywać normom wyznawanym przez większość. A jego otwartość i radość życia wywołują lawinę mniej lub bardziej zabawnych perypetii, w wyniku których kilka postaci z otoczenia bohatera na zawsze się odmieni.

na podstawie
studio
Flower Films (II) / Maven Pictures
data produkcji
2017
tytuł oryg.
Freak Show
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono na Long Island (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pozytywny film o tolerancji

  bolekmazury ocenił(a) film na 10

  Film idealnie pokazuje, że odmienność nie jest niczym złym, bo każdy z nas jest na swój sposób dziwakiem. Film, to piękna historia o dorastaniu i relacjach z rodzicami i między rówieśnikami. Powinien być puszczany w każdej szkole jako lekcja tolerancji.

 • 7/10

  Kierokat ocenił(a) film na 7

  Niby dość typowa historia o dorastaniu i radzeniu sobie z przeciwnościami losu, czy negatywnie nastawionymi ludźmi wokół, jednakże to naprawdę ciepły film z dużą dawką pozytywnej energii.

 • Alex Lawther jest genialny jako główny bohater filmu

  marekpank ocenił(a) film na 10

  Świetnie zagrał i wróżą mu wspaniałą karierę

 • Film uczący tolerancji

  kaja1994maja ocenił(a) film na 10

  Film powinien zobaczyć każdy

  8
  • Oj, to był show ;)

   vilka1 ocenił(a) film na 6

   Genderowy klimat w fuzji z nietolerancją. Trochę przesłodzony, trochę schematyczny, ale pokazuje to, co najważniejsze, odmienne zewnętrze nie oznacza innego wnętrza. Wygląd nie definiuje człowieka. A gdzieś tam w środku, każdy ma swojego fricka. Napisałam, że schematyczny, ale na pewno nie ... więcej

   1