film

Freak Show

2017
1h 35m
6,5 1 926
ocen
6,5 10 1 1926
Nowy uczeń ultra konserwatywnej szkoły decyduje się zgłosić swoją kandydaturę na królową balu. Zobacz pełny opis
Freak Show zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Reżyserski debiut brytyjskiej aktorki i producentki Trudie Styler na podstawie powieści Jamesa St. Jamesa opowiada historię nietypowego nastolatka - Billy’ego Blooma (Alex Lawther). Od dzieciństwa zapatrzony w ekscentryczną i lubującą się w hulaszczym trybie życia matkę (Bette Midler) i zafascynowany teatralnym wymiarem codziennościReżyserski debiut brytyjskiej aktorki i producentki Trudie Styler na podstawie powieści Jamesa St. Jamesa opowiada historię nietypowego nastolatka - Billy’ego Blooma (Alex Lawther). Od dzieciństwa zapatrzony w ekscentryczną i lubującą się w hulaszczym trybie życia matkę (Bette Midler) i zafascynowany teatralnym wymiarem codzienności chłopiec zostaje odesłany do surowego i oziębłego ojca. A jego stroje, w których paraduje z dumą do szkoły, do złudzenia przypominają sceniczne kostiumy samego Davida Bowie czy Lady Gagi. Licealne dzieciaki, rzecz jasna, mają problemy z akceptacją ekstrawaganckich zachowań i modowych wyborów Billy’ego. Chłopak jednak ani myśli się zmieniać i podporządkowywać normom wyznawanym przez większość. A jego otwartość i radość życia wywołują lawinę mniej lub bardziej zabawnych perypetii, w wyniku których kilka postaci z otoczenia bohatera na zawsze się odmieni.

na podstawie
James St. James (powieść)
studio
Flower Films (II) / Maven Pictures
tytuł oryg.
Freak Show
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono na Long Island (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Film idealnie pokazuje, że odmienność nie jest niczym złym, bo każdy z nas jest na swój sposób dziwakiem.
Film, to piękna historia o dorastaniu i relacjach z rodzicami i między rówieśnikami. Powinien być puszczany w każdej szkole jako lekcja tolerancji.

7/10

ocenił(a) film na 7

Niby dość typowa historia o dorastaniu i radzeniu sobie z przeciwnościami losu, czy negatywnie nastawionymi ludźmi wokół, jednakże to naprawdę ciepły film z dużą dawką pozytywnej energii.

Film powinien zobaczyć każdy

Świetnie zagrał i wróżą mu wspaniałą karierę

Oj, to był show ;)

użytkownik usunięty

Genderowy klimat w fuzji z nietolerancją. Trochę przesłodzony, trochę schematyczny, ale pokazuje to, co najważniejsze, odmienne zewnętrze nie oznacza innego wnętrza. Wygląd nie definiuje człowieka. A gdzieś tam w środku, każdy ma swojego fricka.
Napisałam, że schematyczny, ale na pewno nie stereotypowy. Trzeba mieć...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones