PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828206}
6,9 59 115
ocen
6,9 10 1 59115
6,6 27
ocen krytyków
Free Guy
powrót do forum filmu Free Guy

Mam wrażenie, że sporo ludzi mogłoby się nie odnieść w tym filmie do wielu rzeczy. Jeżeli ktoś grał w gry, to wie co to jest NPC, dodatkowo pojawiają się postacie jak Ninja, LazerBeam, Pokimane, co dodaje jakiegoś takiego fajnego smaczku, jeśli ktoś orientuje się, kim te postacie są, czy ogląda chociaż trochę twitcha.

Film jednak może skłonić do refleksji - co jak kiedyś serio powstanie takie prawdziwe AI, tak jak główny bohater? Byłoby to niesamowite, ale jednocześnie przerażające jak dla mnie.

Dodatkowo, po filmie miałem takie rozkminy - w sumie, to każdy człowiek jest takim AI, tylko no, nie sztuczną, tylko prawdziwą, biologiczną inteligencją. Tylko zauważcie, że każdy człowiek żyje sobie swoją rutyną (tak jak NPC w filmie). I to ma sens, ludzie jednak jakoś są zaprogramowani: przetrwać i się rozmnożyć. Wiele osób żyje wpojoną im rutyną (tak jak główny bohater) i nie zastanawiają się nad niczym. Wiele Katolików nigdy nie podważało tego, co im wpojono (tyczy się to też innych nurtów/religii). Wielu ludzi ogólnie zostało nauczonych pewnych schematów i uznali, że tak ma być i już. I zacząłem kminić, że naprawdę dużo ludzi można uznać z takich NPC. Żyjących rutyną, nie zastanawiających się nad niczym.

ocenił(a) film na 7
PinkySuavo

Są ludzie, którzy uważają, że być może sami żyjemy w symulacji. Istnieje nawet projekt naukowy, który ma za zadanie to udowodnić, albo obalić :-) Poszukaj na necie, bo sprawa jest bardzo ciekawa, a widzę, że sam doszedłeś do wniosku, że ludzie zachowują się jak z góry zaprogramowani. A film całkiem niezły, moim zdaniem poruszający ciekawe zagadnienia w sposób przystępny dla przeciętnego odbiorcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones