PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828206}
6,9 59 115
ocen
6,9 10 1 59115
6,6 27
ocen krytyków
Free Guy
powrót do forum filmu Free Guy

Z jednej strony fajnie, że nawiązania do popkultury, ale oglądając motywy z avengersów czy gwiezdnych wojen nie mogłem pozbyć się sprzed oczu obrazu Disneya dokonującego autofellatio. Czy to tylko moje odczucia?

ocenił(a) film na 4
MakusGT

Nie, o ile Evans mnie rozbawił, o tyle na star wars miałem już mdłości i spazmy żenady

ocenił(a) film na 8
MakusGT

ale to nie było jechanie na jednym motywie przez cały film to dosłownie pojawiło się na 2 minuty i w dosyć ciekawym momencie, to nie jest jakieś Ready Player One czy Kosmiczny mecz 2 gdzie cały film jedzie na tym motywie

ocenił(a) film na 6
no_silence

No niby nie, ale to wrażenie spotęgował właśnie fakt, że oba nawiązania pojawiają się bezpośrednio po sobie (pomijając już taniec thanosa). Zrozumiałem to tak: „patrzcie teraz, jesteśmy Disney i mamy Avengersów! HA! A wiecie kogo jeszcze trzymamy w garści? Uniwersum gwiezdnych wojen! Nie ma już rozrywki po za nami!” Nie wiem, od czego to zależy, ale w Ready Player One w ogóle mi to nie przeszkadzało. Taka była konwencja i kumam. No cóż, chyba na ten moment nie jestem w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego w jednym przypadku mam takie odczucia a w innym nie, no ale takie mam i kropka :P

MakusGT

Nie nie zrozumiałeś. Marvel i SW to popkultura tak jak MMO różnego rodzaju do których nawiązuje i śmieje się z nich ten film

ocenił(a) film na 7
MakusGT

Ten motyw na końcu z avengersami i star wars był świetny i mega śmieszny,

ocenił(a) film na 3
Godtormentor

Ten motyw był bardzo, bardzo przeciętny.

ocenił(a) film na 7
GunMeat

Opinia jest jak dupą. Każdy ma swoją.

MakusGT

Twórcy filmu zapewne chcieli, abyśmy odnieśli wrażenie, że gra Free City używa podobnych zabiegów jak inne sieciówki, np. Fortnite. Jednak wykorzystanie twórczości głównie Disneya (również w ścieżce filmowej) i mnie uderzyło. Chociaż bardziej może zdziwić, że co prawda film robili twórcy niektórych filmów Disneya, to "Free Guy" produkował Fox i zapewne trzeba było postarać się o prawa do wykorzystania tych elementów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones