PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828206}
6,9 59 028
ocen
6,9 10 1 59028
6,6 27
ocen krytyków
Free Guy
powrót do forum filmu Free Guy

Film był naprawdę świetny, zabawny, a momentami nawet wzruszający (czego kompletnie się nie spodziewałem przed oglądaniem). Reynolds w swoim stylu, ale mi to jak najbardziej odpowiada. Cameo Chrisa Evansa genialne. Słyszałem, że Disney myśli o sequelu. Jeśli powstanie to z chęcią obejrzę.

ocenił(a) film na 8
PadreM

Dokładnie takie same odczucia. Bałem się iść, ale pozytywne zaskoczenie. Nawet przez chwilę (tylko chwilę, bo to jednak komedia i potem to trochę zostawia) zadaje pytania w styla "Blade-runnera tylko bardziej współczesne. Żarty też super, nie prostackie. I sam pomysł wspaniały. Tylko końcówka trochę słabiej.

ocenił(a) film na 9
PadreM

Muszę bo się uduszę - UWIELBIAM! Tego mi było trzeba w ostatnim ch*jowym dla mnie czasie! Kocham Reynoldsa za to co zrobił w tym filmie!

ocenił(a) film na 10
paulka456

Cieszę się, że innym film podoba się tak samo jak mi.
P. S. Mam nadzieje, że zły czas już minął :)

ocenił(a) film na 6
PadreM

Rozczaruję Cię. Nie, nie minął (cokolwiek znaczy dla Ciebie 'zły czas'), wyhoduj jaja, albo jak to mówili Grecy - ćwicz się w cnocie męstwa. Życie trwa, a wielcy tego świata dopiero zaczynają balangę. I znajdź sobie szybko taki światopogląd, który pozwoli Ci pozostać sobą, człowiekiem. Najlepiej, wyszydzany katolicyzm. Bo ten ma jaja, w opozycji do materializmu lub zbyt pasywnego stoicyzmu. Zły czas minął...

ocenił(a) film na 9
Uh_Huh

Ja też mam niezłą bekę ostatnimi czasy z katolicyzmu.
Ci to jednak potrafią.

ocenił(a) film na 6
PadreM

A przepraszam, wszedłem na Twój profil i widzę, że jesteś nastolatkiem. Myślałem, że dorosłym mężczyzną. Cofam, zły adresat... Po prostu chciałeś być miły dla koleżanki ;-)

ocenił(a) film na 9
Uh_Huh

Wow, co to za strasznie pesymistyczne odpowiedzi? Masz ponad 3000 lat jak Gandalf? Ile tych jaj już sobie wyhodowałeś? Też 3000? Musi to strasznie głupio wyglądać. Uczę dzieci, i dzieci często mają więcej do powiedzenia niż dorośli :)

ocenił(a) film na 9
Uh_Huh

Wow, co to za strasznie pesymistyczne odpowiedzi? Masz ponad 3000 lat jak Gandalf? Ile tych jaj już sobie wyhodowałeś? Też 3000? Musi to strasznie głupio wyglądać. Uczę dzieci, i dzieci często mają więcej do powiedzenia niż dorośli :)

ocenił(a) film na 10
Uh_Huh

Dokładnie, chciałem być miły

ocenił(a) film na 10
PadreM

I to jest najbardziej dojrzały komentarz z powyższych ;)

ocenił(a) film na 10
PadreM

Ten film w IMAX 3D to totalny kosmos, kino nabiera sens, a ostatnimi czasy mało tak dobrze zrobionych filmów. Dźwięk to petarda i te 3D jak byś tam był, poszedł bym 2x ale za mało czasu a inne filmy też trzeba zaliczyć

ocenił(a) film na 7
djXone

Większość filmów jak wychodzi w Imax czy Imax3d to trzeba tam właśnie oglądać. Zwykły ekran wymieka!

ocenił(a) film na 3
djXone

Innymi słowy - potwierdzacie, że ten film to badziew, w którym tylko efekty specjalne nadają się do oglądania :D :D :D

GunMeat

Jak to niby potwierdzili? Umiesz czytać?

ocenił(a) film na 3
Panas_

Ty nie umiesz myśleć.
Potwierdzili, że film TRZEBA w 3D oglądać.
Wnioski są oczywiste dla każdego myślącego.

GunMeat

twoje wnioski są z dupy, bo ich komentarze odnosiły się do czego innego.

ocenił(a) film na 5
Vitcher

Nie są z dupy, jeżeli film TRZEBA oglądać w określonych warunkach, to faktycznie jest z nim coś nie tak.

Heklo

są z dupy, ponieważ oni nie napisali ani nie sugerowali tego co on sobie ubzdurał...

ocenił(a) film na 10
PadreM

Mam dokładnie takie same odczucia...znacznie lepszy, niż się spodziewałam, dla mnie film kompletny. Zabawny, momentami nawet aż nie dowierzałam w to, co widzę (Dude!), z jakimś jednak przesłaniem (pomyślnie o tych dzieciakach, które nie robią nic innego, tylko bezmyślnie grają w gry i zabijają kogo popadnie), a do tego to aktorstwo, muzyka, dynamika - było wszystko! Z ogromną chęcią do niego wrócę.

ocenił(a) film na 6
Mucha_Norka

Mnie film rozczarował. Początek niezły, rozwinięcie i zakończenie standardowe i trochę grubo szyte, w sensie - ścieg widać i prawie się rozłazi. Ale do funny time się nada. Pewnie powodem jest, że urodziłem się w latach sześćdziesiątych, nie gram od lat osiemdziesiątych ;-) przygody wirtualnych bohaterów mnie nie rajcują, ani nie utożsamiam się z dzieciakami ze względu na wiek lub wiek mentalny (można mieć 50+ i być na poziomie dziecka).

Naszła mnie taka refleksja, w kontekście tego filmu i mam pytanie do dzisiejszego pokolenia 15-30. Co zrobicie, gdy wybuchnie wojna o Tajwan, na Pacyfiku pomiędzy Chinami, Koreą Płd, może Pakistanem, a USA, UK, Au, Wietnamem, internet zostanie wyłączony. Gdy wówczas Rosja zaatakuje i wyłączy RP (mając zgodę USA, za swoją neutralność w wojnie USA-Chiny), być może anektując przesmyk suwalski/ suwalszczyznę z jej biliardowymi złożami ziem rzadkich, aby wchłonąć państwa bałtyckie. Jaki to będzie dla Was szok? Bo w jednej chwili cały Wasz wychuchany ułożony świat zniknie. A to, że wojna wybuchnie jest nieomal pewne. Jak nie zaatakują Chiny, to zrobia to USA, w ciągu dekady najpoźniej. Zadbacie o swoją rzeczywistość, swój kraj, Ojczyznę, czy łykniecie propagandę podaną przez polskojęzyczne media kapitału niemieckiego, amerykańskiego, Sputnik i uznacie, że jest ok? byleby internet włączyli... i było po staremu.

ocenił(a) film na 10
Uh_Huh

A to już pytanie nie do mnie, skoro do pokolenia 15-30 lat :)

Uh_Huh

Jak wybuchnie III Wojna Światowa to najważniejsze aby Polska pozostała neutralna do czasu aż będzie wiadomo kto wygra (historia uczy, że państwa które najpóźniej przystępowały do wojny zwykle najlepiej na tym wychodziły). No i mniej martwiłbym się co zrobią wtedy młodzi Polacy, a bardziej jak zachowają się politycy (czy pierwsi uciekną z kraju przy okazji zabierając ile się da naszej kasy?).

ocenił(a) film na 9
Uh_Huh

Gościu, to forum filmu komediowego, a nie grupa wsparcia geopolitycznego xD

ocenił(a) film na 8
Uh_Huh

Rozumiem ,że to zadbanie o swoja rzeczywistość to ogladanie Tvp, jedynej rzetelnej telewizji? Co Ty zrobisz w takim razie? Butelka z benzyna i na czołgi? Nawet na forum o familijnym filmie trzeba wpleść trochę tych prawicowych bzdur? Nie pozdrawiam

Uh_Huh

człowieku, odstaw temat, albo bierz połowę :D
Patrząc na twoje podejście, to ten twój wiek "mentalny" raczej nie jest zbyt wysoki.

ocenił(a) film na 7
Uh_Huh

A ty co zrobisz? Oprócz narobienia w gacie tak jak wszyscy?

ocenił(a) film na 8
Uh_Huh

Gościu dobrze piszesz. Dlatego uważam że to co się zbliża teraz - głód - to najlepszy czas na weryfikację ludzkiego mindset, I kolejne oddzielenie głupich od mądrych. Poczekamy zobaczymy. Tymczasem ślepcy niech się podniecają filmami. Ja mam 30 lat zaraz 31 a od kilku lat robię poczynania w kierunku samowystarczalności. Reszta chłopców do bicia mnie nie interesuje. Ja przeżyje. I to będzie najważniejsze.

ocenił(a) film na 6
jan111to

Tak trzymać. Ja od 2014. Obawiałem się, że kiedyś ta wojna do nas przyjdzie, dobrze, że Ukraińcy tak bohatersko się durnej agresji postawili. Ale ta wojna miała trwać tydzień i prawdopodobnie uderzenie miało iść albo w państwa bałtyckie albo w Polskę. Teraz część społeczeństwa się przebudziła i widzi, w miarę swojego rozumienia i znajomości faktów, w jakim bajorze tkwimy.

ocenił(a) film na 7
PadreM

Długo się zbierałem do obejrzenia tego filmu bo jakoś nie byłem zbytnio zainteresowany po trailerze. Z braku laku odpaliłem i się zdziwiłem. Kurde jaki fajny film :D
Znacznie lepszy niż ten Player One, który w kontraście do TEGO wypadł wręcz dennie.

ocenił(a) film na 5
PadreM

Szkoda, że ludzie w naszym kraju mają tak chujowe poczucie humoru, ale co się dziwić gdy wychowani byliśmy na tragicznych i durnych kabaretach.

ocenił(a) film na 8
PadreM

Pozytywne zaskoczenie. Film zabawny i inteligentny, a to się rzadko ostatnio zdarza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones