PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683180}

7,3 10 1 167497
6,5 20
ocen krytyków
Furia
Życie bohaterów "Furii" przypomina wnętrze tytułowego czołgu – nie ma w nim zbytniego pola manewru. Można... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Furia" to nie film, w którym uświadczymy patosu i estetyki przemocy. Zdaje się, że to, co widzimy, jest wyprane z jakichkolwiek emocji i piękna. więcej
"Furia" cechuje się obecnością niemalże wszystkich niezbędnych elementów składających się na udane kino wojenne (...). Historia niezwyciężonego czołgu (...), jakoby oparta na faktach, ma, niestety, parę mankamentów (...). Pomimo przesadnie rozciągniętego czasu trwania filmu (ponad 2 godziny bez napisów), momentami widocznego skromnego (jak na współczesne wymogi gatunku) budżetu oraz nierówno poprowadzonej historii, "Furia" nadal stanowi udany wkład do hollywoodzkiego kina wojennego. więcej
Opinie moich znajomych po obejrzeniu "Furii" były bardzo różnorodne. Wielu było zachwyconych solidnym filmem wojennym, część narzekała na nudy, jedni zachwycali się grą Brada Pitta, drudzy wieszali psy na scenarzyście - gdy część z uznaniem przyjęła próbę wiarygodnego oddania realiów historycznych, inni twierdzili, że "Hollywood + amerykańscy żołnierze = film werbunkowy" to aksjomat. Wszystkim przyznałem rację. więcej
Film o czołgistach jest dynamicznym kinem batalistycznym. Nawet kompletny laik nie będzie przysypiał podczas seansu. Ayerowi udaje się połączyć rasowy dramat z nie najgłupszą rozrywką. Przymknijcie więc oko na szablonowe postaci i maszerujcie do kas biletowych. więcej