PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666796}

The Damned

Gallows Hill
5,1 3 121
ocen
5,1 10 1 3121
Gallows Hill
powrót do forum filmu Gallows Hill

I dobrze bo to dobry film ;-) Ciekawy, trochę za mało straszny, ale przecież nie można mieć wszystkiego. Pierwszy raz spotkałam się z historią tego demona. Żałuję jedynie, że ta mała dłużej nie grała. Zazwyczaj dzieci w filmach a raczej ich role mnie irytują, ta panienka za to zagrała bardzo dobrze, aż miło było oglądać to dziecię.

użytkownik usunięty
JoaHa88

Zgadzam się, niezły film. Nie uważam czasu przeznaczonego na obejrzenie za stracony. Uwielbiam deszcz, może dlatego mi się spodobał ten film. ;)

ocenił(a) film na 2

A moim zdaniem był to niemiłosierny szajs, dość mocno zrzynający z REC - w bardzo nieudolny sposób. W mojej opinii nie było tu stopniowania napięcia, wszystko zostało wyłożone na tacy bardzo szybko, już na ekranie tytułowym spokojnie dało radę przewidzieć, co będzie dalej. W REC wydarzenia narastały, zręcznie budowane kolejnymi scenami, aż do wielkiego finału. Historia tak samo prosta, jednak sposób jej przedstawienia różnił się znacząco. Tajemnicę trzeba umieć zbudować, zaciekawić odbiorcę czymś więcej niż demoniczną dziewczynką będącą zlepkiem klisz (od sposobu poruszania się, poprzez erotyczne zagrania - coś jak masturbacja krzyżem w Egzorcyście). Praca kamery także daleka od rewelacji - nuda, w głowie nie zostało mi żadne ujęcie. Wracając do scenariusza jeszcze - momentami nieprzyjemnie się rozmywał, niektóre sytuacje miały miejsce bo tak, stanowiły jedynie mierne usprawiedliwienie dla kolejnych scen. Film ma problem z własną tożsamością, niby chce opowiadać o zemście wiedźmy (motyw dający duże pole do popisu dla zręcznego scenarzysty i reżysera), a de facto jest kolejnym filmem o opętaniu. Dla mnie 2/10, szkoda czasu. Jak ktoś chce obejrzeć dobry film o wiedźmie, zemście itp. to polecam klasyka: Pumpkinhead'a.

JoaHa88

Jaka szkoda, że nie przyszło Ci do głowy, by oznaczyć spojler.

ocenił(a) film na 7
makinetka

A gdzie tutaj widzisz spojler? To zwykła i bardzo ogólna ocena, nie ma w niej konkretów.

JoaHa88

No tak, czekaj, to że w gospodzie był demon to wcale a wcale nie jest spojler.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones