PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7338}
7,4 2 703
oceny
7,4 10 1 2703
Gandahar
powrót do forum filmu Gandahar

Mam kilka pytań

ocenił(a) film na 6

1. Po co było usypiać Sylvaina? Nie wystarczyło przerzucić go przez tę bramę czasu? W filmie widać wyraźnie, że działa w obie strony.
2. Skoro już jednak Metamorf go uśpił, to dlaczego na tak długo? Czy nie byłoby lepiej, gdyby Sylvain przebudził się na krótko ZANIM Metamorf z przyszłości najechał Gandahar? Wielu ludzi by wtedy nie zginęło.
3. Dlaczego Gandaharianie nie zniszczyli Ferroidów, gdy ci wyłączali się na noc?
4. Dlaczego tak długo nie próbowali używać ich broni zamiast rzucać w nich kamieniami? Naprawdę na to nie wpadli?
5. Dlaczego na koniec wszystkie Ferroidy i ich maszyny zapadły się pod ziemię?
6. Jak można było zapomnieć, że zostawiło się gigantyczny, niezniszczalny mózg na środku oceanu? Wiem, że eksperymenty nad Metamorfem miały miejsce dość dawno, ale czemu przez ten cały czas nikt nie interesował się losem tak potężnej istoty? Nie doglądali go, nawet z daleka? Po prostu zapomnieli? Naprawdę?
7. Dlaczego po tym jak ten jaszczur uwolnił Sylvaina i dziewczynę z więzienia nie sprawdzili oni pozostałych jaj? Tam też na pewno byli ludzie. W filmie widać wyraźnie, że Ferroidy pakują więźniów do każdego jaja na pojeździe.
8. No właśnie - czemu instynkt macierzyński tego stwora zadziałał tylko na to jedno jajko? O ile pamiętam pozostałymi się nie przejął.
9. Ile czasu oni byli w tym więzieniu, że zdążyli zakochać się na zabój? Z filmu wynika, że bardzo, bardzo krótko. Parę godzin? Być może to już czepialstwo, ale dla mnie wyglądało to bardzo nienaturalnie.
10. Dlaczego Sylvain wygląda zupełnie inaczej niż wszyscy inni mieszkańcy Gandaharu? Jest jakiejś innej rasy?

Generalnie daleki jestem od zachwytów nad tym filmem. Animacja jest bardzo porządna, biorąc pod uwagę czasy (i zapewne budżet) wizja świata robi duże wrażenie, ale sama historia jest taka sobie, do tego wydaje mi się pełna dziur. Wszystkie postacie oprócz Metamorfa są płytkie jak kałuża (ze szczególnym wskazaniem na dziewczynę głównego bohatera) a przesłanie dziś wydaje się raczej wtórne (eksperymenty genetyczne są złe, a każda utopia ma swoje mroczne tajemnice). Pewnie patrzyłbym inaczej, gdybym zobaczył ten film w dzieciństwie i miał do niego sentyment, ale niestety obejrzałem go dopiero teraz.

ocenił(a) film na 9
Bernierdh

Pewnie tak, bo jak widać w komentarzach jesteś w mniejszości ze swoją opinią.
Ale rozumiem, że teraz to można inaczej odebrać.

Bernierdh

1. Ponieważ pod bramą stali żołnierze i by go zamienili w kamień jak by się zbliżył.
2. Po to, bo wiedział że za 1000 lat jego mózg będzie stary i dopiero wtedy Sylvain zdoła go pokonać
3. Nie wszyscy się wyłączyli, było to pokazane na filmie
4. Tu chyba nie wpadli serio
5. Tego nie wiem
6. Każdy się tam troszczy o swoje terytorium
7. Uciekli, bo bali się, że zaraz przyjdzie więcej robotów
8. Bo te jajo pękło
9. Kobieta była ładna i zakochała się to czemu facet miał nie skorzystać :P
10. Tam każdy wyglądał różnie przez eksperymenty genetyczne

Bernierdh

To jest taki kolejny przykład bezsensownych pytań.

Ja rozumiem, gdy pyta się o coś, czego nie wyłapało się z fabuły i ktoś być może oglądał bardziej szczegółowo albo ma lepszą pamięć i potrafi wskazać jakiś szczegół fabuły, który wyjaśnia pewne - skutki.

Ale ty pytasz się 'ludzi', którzy tego filmu nie kręcili, o to, żeby ci powiedzieli, dlaczego reżyser zrobił coś głupiego, nielogicznego. Dlaczego był taki głupi, że nie wpadł na ten pomysł, albo przegapił pewnie logiczne zgrzyty.

Bezsensu jest szukanie logiki przyczynowo-skutkowej, racjonalizmu w tego typu filmach.

To jest 'obraz', a takujący człowieka czysto emocjonalnie. Jak widzisz różowy dom, z zielonymi oknami, to albo czujesz przyjmność patrząc na to, albo obrzydzenie i wykrzywia ci gębę. Tu nie ma logiki typu "dlaczego ktoś połączył ze sobą te dwa kolory?".

rhotax

bzdurniejszej wypowiedzi dawno nie czytałem

rhotax

oczywiście mam na myśli tę twoją

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones