PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7338}
7,4 2 703
oceny
7,4 10 1 2703
Gandahar
powrót do forum filmu Gandahar

szukam książki gandahar

ocenił(a) film na 10

szukam książki na podstawie której stworzono gandahar, książka mósi być po polsku, może być w formacie txt, pdf z góry dzięki

Dagon

cześć, ja też szukam jej od dłuższego czasu, ale obawiam się ,że po prostu nie było tłumaczenia

ocenił(a) film na 10
alia17

cześć, sorx ze tak późno odpisuje na twój post wlaśnie szukam tej ksiazki po angielsku wiec jeżeli chcesz moge ci ja przeslac

pozdrawiam
Dag

Dagon

Chłopie, ty nawet po polsku nie przeczytasz... "MÓSI"??????

ocenił(a) film na 10
obreb_2

czy widzisz gdzieś slowo "MÓSI", ja jakos nie widzę moze jestem ślepy a tak na powaznie spadaj TROLLU dzedzko neostrady nie karmić trolla!!!

Dagon

nie znalazłem głupiej ang wersji. jak ma ktoś francuską to dam tłumaczce:D oczywiście weźmie ze stówe ale sie może pylyć

Dagon

nie znalazłem głupiej ang wersji. jak ma ktoś francuską to dam tłumaczce:D oczywiście weźmie ze stówe ale sie może pylyć

ocenił(a) film na 10
Muzyk_Tygrzyk

wiem tylko kto napisal knige XD JEAN-PIERRE ANDREVON "Ferroidy przeciwko Gandaharianom" ale film to sama moc :F Ambisextra pozdrawia ^^

ocenił(a) film na 10
Dagon

NIe dość, że błędy sadzi MÓSI to jeszcze ślepy. Przeczytaj od początku, po woli. Powoli powiedziałem, powolutku...

herbatkaherbatnik

Dagon, widzisz, nawet inni widzą, żeś slepy. A "mósi" jest i tak, nic tego nie zmieni, anal-fabeto.

ocenił(a) film na 10
Dagon

W ROKU 2003 LUB 2004 WIDZIAŁEM GANDAHAR W KSIĘGARNI W TRZEBNICY. TRZEBNICA 24 KILOMETRY OD TRZEBNICY ŻAŁUJE ŻE NIE KUPIŁEM

kamil_zawada1984

Trzebnica 24 km od Trzebnicy?? Co to za belkot?? I nie wmawiaj ludziom, ze w Polsce ksiazka ta sie ukazala, bo sie mylisz. (patrz powyzej moje posty). Owczesna kaseta Video wydana przez Polskie Nagrania, przypominala z zewnatrz ksiazke.. ale tylko z zewnatrz.

obreb_2

Akcja filmu obejmuje tylko część historii zawartej w książce. Opowiada ona o Ziemianach, uciekających ze swej ojczystej planety, prawie niezdatnej do życia z powodu zanieczyszczenie środowiska naturalnego i licznych konfliktów zbrojnych. Wyruszają oni grupami w kosmos, w poszukiwaniu innych, przyjaznych światów do zasiedlenia. Jedna z takich grup uciekinierów ląduje na planecie Tridan. Trafiają tu na bardzo korzystne warunki i postanawiają się na niej osiedlić. Od tej pory prowadzą proste życie w zgodzie z naturą, nie porzucając przy tym jednak użytecznych zdobyczy techniki, odziedziczonych po przodkach. Przez wiele lat udaje im się egzystować w pokoju. Zajmują się nauką, sztuką i przyjemnościami. Rządy nad tą społecznością sprawuje mądra i piękną królową Myrne Ambisextra. Królestwo Gandaharu, bo tak osadnicy nazwali swoje nowe państwo, żyje w pokoju aż do dnia, kiedy na jego granicach zaczynają ginąć Ptaki-zwiadowcy.

Tu właśnie rozpoczyna się akcja filmu - dalej książka mniej więcej odpowiada filmowi.

Książka, na której podstawie powstał film jest jedną z pięciu, opowiadających o świecie-jaju (Tridanie) i królestwie Gandaharu. Właśnie dzięki sukcesowi filmu, Andrevon w latach dziewięćdziesiątych powrócił do tematu i stowrzył 4 (!) kolejne książki, których akcja rozgrywa się w tym królestwie. Pierwsza z nich to wydana w 1997 roku opowieść "Gandahar et l'oiseau-monde" (Gandahar i świat-jajo). Druga książka, wydana w 1999 roku nosi tytuł "Les Portes de Gandahar" (Wrota Gandaharu). Trzecia, wydana w tym samym roku, jest zatytułowana "Cap sur Gandahar" (Przylądek Gandaharu). Ostatnia z opowieści to "Les Rebelles de Gandahar" (Rebelianci Gandaharu). Caza, który był odpowiedzialny za rysunki w filmie, miał tu także swój wkład, projektując okładki do wszystkich części cyklu.

1 odpowiedź

ocenił(a) film na 10
obreb_2

Trzebnica 30 km od Wrocławia pomyliłem się przepraszam że tak późno się poprawiam

ocenił(a) film na 10
kamil_zawada1984

Może to była książka w języku angielskim. Ale jestem prawie pewny że widziałem mniejszy niż taśma vhs obiekt z napisem gandahar. A jeżeli to był film to przepraszam. Jeżeli w tej księgarni zobaczę to coś co wyglądała jak książka to zapytam i sprawa się wyjaśni i będzie wszystko w porządku. I nie denerwujcie się.

kamil_zawada1984

Witam, widzę że już od ładnych kilku lat ludzie szukają tej książki. Mam prośbę. czy ktoś z was mógłby przesłać mi na maila nawet wersję angielską, albo podać link do strony z której można ściągnąć? mail : bartdlu@gmail.com z góry dziękuję i pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Dagon

Cześć, też jestem fanem tego filmu i również szukam tej książki :) jeżeli mozesz mi ja wysłać na priv byłbym wdzięczny :) majsther@gmail.com

ocenił(a) film na 10
Dagon

Tyle lat i nic? Ktoś szukał po latach? Strasznie chciałbym poczytać sobie wszystko o Gandaharze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones