PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=154964}

Gdyby jutra nie było

Kal Ho Naa Ho
7,7 22 773
oceny
7,7 10 1 22773
Gdyby jutra nie było
powrót do forum filmu Gdyby jutra nie było

Jak tak można?

ocenił(a) film na 1

Zastanawia mnie co ludzie widzą w takim "syfie",te filmy sa tak okropne ,kiczowate,tandetne (chyba,że takie mają być wtedy to co innego) "gra" w nich wszystkich jeden i ten sam "osama" bolyłucki plejboy,spiewa ,tańczy i błaznuje ŻENADA 1/10!!!!...

Sammy_Jankis

Smutne to co piszesz, szczególnie że nie masz kompletnie pojęcia o tym o czym mówisz. Ja rozumiem że można mieć własne racje, ale w momencie kiedy nie ma się podstaw, gówno się widziało z bollywoodzkich produkcji, a pisze sie takie bzdury - żal dupe ściska ci powiem. Słowo kicz też jakby nie na miejscu - słyszałes o relatywiźmie kulturowym ignorancie? zawsze szkoda mi takich ludzi jak ty...ale co tam, może kiedyś ci się zmieni :) albo coś poczytasz, dowiesz się, bo teraz to marny z ciebie komentator.

ocenił(a) film na 10
Sammy_Jankis

Ciekawa jestem, ile tych produkcji widziałeś, Coop... rozumiem, że komuś się może nie podobać, ale wydaje mi się, że uogólnienia można wyciągać, kiedy się ma szersze ku temu podstawy. I niekoniecznie trzeba się przy tym w taki sposób wyrażać.

ocenił(a) film na 10
Sammy_Jankis

Hehe i właśnie o to chodzi!! Te filmy mają być kiczowate i tandetne!! Przez to wysyłają nas do świata iluzji w którym każdy znajduje coś dla siebie i nie przejmuje sie rzeczywistością zostawiając "syf" realnego świata za sobą!! Gra aktorów polega na odgrywaniu konkretnych emocji, a nie wtapianiu się aktora w "rolę" i przeżywania jej w każdej sekundzie. Piosenki i taniec to zabieg czysto estetyczny, ma zapewnic dobry odbiór i miłe dla oka obrazy, a nie psychologiczne przeżycia. Polecam Ci "Czasem słońce, czasem deszcz" to jeden z najlepszych bollywódzkich obrazów, obejrzyj go z przekonaniem na lekki, zabawny i szalony film a nie dramat psychologiczny, wtedy na pewno choć trochę zmienisz nastawienie :-) pozdrawiam

Sammy_Jankis

oj można, można!!!! ambitne kino to to nie jest, ale uwielbiam bollywoodzkie filmy i wcale sie tego nie wstydze. Kicz, przesada, przerysowanie wszechobecne w filmie uwypuklają uczucia, o których film opowiada - jak dla mnie jest to zabieg CELOWY. Taka estetyka może być dla nas, naszej kultury obca, zbyt jaskrawa. Ale podobnie jest z emocjami pokazanymi w filmie bollywoodzkim - są dla nas niezwykle intensywne - w końcu jesteśmy chłodnym i intrawertycznym narodem. Żeby film bollywoodzki mógł sprawić widzowi prawdziwą frajdę, trzeba podejśc do niego z dystansem, bez uprzedzeń, i dać się całkowicie obezwładnić "tandetą i kiczem", o których piszesz. Moim zdaniem warto. W końcu wszystko jest dla ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones