Odtwórz Zwiastun nr 1 1:42

Zobacz Generałowie zwiastun

Film

Gods and Generals

2003 3 godz. 39 min.
7,0 1 308
ocen
7,0 10 1308
1 406
chce zobaczyć
{"id":"35930","linkUrl":"/film/Genera%C5%82owie-2003-35930","alt":"Generałowie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/59/30/35930/6950381.2.jpg"}
Rok 1861, ogłoszenie secesji przez południowe stany. Generał Robert E.Lee i jego podwładny "Stonewall" Jackson podejmują walkę z wojskami Północy. Tymczasem profesor Chamberlain zgłasza się do służby w armii Unii.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Generałowie
Generałowie (2003) Zwiastun nr 1 1:42
Generałowie | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2003 | Film Wielkie widowisko filmowe opowiadające o najkrwawszej wojnie domowej w historii Stanów Zjednoczonych. Film jest prequelem głośnego i nagradzanego filmu Gettysburg (1993). Opisuje wydarzenia jakie miały miejsce od 1861 roku i pokazuje rozdarcie narodu amerykańskiego w czasie wojny domowej . Film opisuje bohaterów wojny - Joshue Chamberlaina który z profesora college`u stał się jednym z liderów Unionistów, generała Roberta E. Lee który będąc urodzonym w Virginii musiał wybierać przyłączenie się do Konfederacji czy zachować lojalność wobec kraju, oraz wielu innych nie znanych bohaterów, którzy bezimiennie zginęli w tej wojnie walcząc o swoją wizję wolności. Film doprowadza do 1863 roku, do bitwy pod Gettysburgiem. Widowisko z udziałem 158 aktorów i setek statystów wyprodukowano w Ted Turner Pictures.

Wielkie widowisko filmowe opowiadające o najkrwawszej wojnie domowej w historii Stanów Zjednoczonych. Film jest prequelem głośnego i nagradzanego filmu Gettysburg (1993). Opisuje wydarzenia jakie miały miejsce od 1861 roku i pokazuje rozdarcie narodu amerykańskiego w czasie wojny domowej . Film opisuje bohaterów wojny - JoshueWielkie widowisko filmowe opowiadające o najkrwawszej wojnie domowej w historii Stanów Zjednoczonych. Film jest prequelem głośnego i nagradzanego filmu Gettysburg (1993). Opisuje wydarzenia jakie miały miejsce od 1861 roku i pokazuje rozdarcie narodu amerykańskiego w czasie wojny domowej . Film opisuje bohaterów wojny - Joshue Chamberlaina który z profesora college`u stał się jednym z liderów Unionistów, generała Roberta E. Lee który będąc urodzonym w Virginii musiał wybierać przyłączenie się do Konfederacji czy zachować lojalność wobec kraju, oraz wielu innych nie znanych bohaterów, którzy bezimiennie zginęli w tej wojnie walcząc o swoją wizję wolności. Film doprowadza do 1863 roku, do bitwy pod Gettysburgiem. Widowisko z udziałem 158 aktorów i setek statystów wyprodukowano w Ted Turner Pictures.

boxoffice
$12 923 936 na świecie
$12 882 934 w USA
$41 002 poza USA
budżet
$56 000 000
na podstawie
Jeff Shaara "Gods and Generals" (powieść)
studio
Antietam Filmworks / Turner Pictures (I)
data produkcji
2003
tytuł oryg.
Gods and Generals
inne tytuły
Generałowie Polska
Bogowie i generałowie Polska
Więcej...
Jeff Daniels powtórzył rolę Joshuy Lawrence'a Chamberlaina z filmu "Gettysburg".
Tom Berenger został poproszony o ponowne zagranie roli Jamesa Longstreeta (wcielił się w tę postać w "Gettysburgu"), ale odrzucił propozycję i został zastąpiony przez Bruce'a Boxleitnera.
Martina Sheena poproszono o powtórzenie roli gen. Roberta E. Lee, ale aktor musiał odmówić, ponieważ zajęty był kręceniem serialu "Prezydencki poker".
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Gloria victis! Jeden z nielicznych filmów, który ukazuje konfederatów

  rock79 ocenił(a) film na 7

  obiektywnie. Szkoda, że tyle w nim patosu, który psuje przyjemność oglądania ale też odrzuca polityczną poprawność, którą obecnie chełpi się Hollywood i za to chapeau bas! przed twórcami. Całość uzupełniają dobre sceny batalistyczne (bez badziewnego ... więcej

 • Film o Polakach uczestniczących w wojnie secesyjnej

  Witek_

  Jestem ciekaw, czy można byłoby zrobić film o naszych rodakach, którzy walczyli po obu stronach. Kilku nawet dosłużyło się stopnia pułkownika.

 • Mimo wielu niepochlebnych opinii według mnie to dobry film.

  AndSz

  Generałowie mimo,że mocno odstają o kilka klas od Gettysburga.Są dla mnie dobrym filmem,mimo tych wielu negatywnych opinii które napisało na temat tego filmu wiele osób na tym forum.Film jest mocno prokonfederacki ,tego nie da się ukryć,ale mimo wszystko ... więcej

  1
  • Dobry ale szkoda, że nie bardzo dobry czy wybitny.

   hagen_filmweb ocenił(a) film na 7

   Film ciekawy dla miłośnika historii, choć od polskiego widza wymaga odrobiny wysiłku, czy choć podstawowej wiedzy i znajomości kilku postaci wszyscy znamy Robert Lee, mniej znani są natomiast Thomas Jackson i Joshua Chamberlain film długi dobrze ponad 3 godziny i ... więcej

   • Gen. Joseph E. Johnston

    użytkownik usunięty

    Dlaczego w tym filmie nie było gen. Josepha E. Johnstona?