serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Prezydencki poker

The West Wing
1999 - 2006
42 min.
7,8 932
oceny
7,8 10 1 932
Serial przedstawiający losy administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zaglądamy w nim za kulisy i obserwujemy pracę Białego Domu, a przede wszystkim jego zachodniego skrzydła, w którym urzęduje Prezydent. więcej mniej
Prezydencki poker zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył 2 nagrody Złoty Glob, 51 innych nagród oraz 147 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Erudyta z partii demokratycznej Josiah "Jed" Bartler (Martin Sheen) zostaje wybrany na Urząd Prezydenta USA. Ustanawiając swoją administrację,  umieszcza w niej sprawdzonych z  kampanii wyborczej powierników. Każdy z nich odgrywa znaczącą rolę w grze o władzę w Waszyngtonie: szef sztabu Leo McGarry (John Spencer), jego zastępcaErudyta z partii demokratycznej Josiah "Jed" Bartler (Martin Sheen) zostaje wybrany na Urząd Prezydenta USA. Ustanawiając swoją administrację,  umieszcza w niej sprawdzonych z  kampanii wyborczej powierników. Każdy z nich odgrywa znaczącą rolę w grze o władzę w Waszyngtonie: szef sztabu Leo McGarry (John Spencer), jego zastępca Josh Lyman (Bradley Whitford), sekretarz prasowy CJ Cregg (Allison Janney). Na kluczowych stanowiskach znajdują się również ich asystenci. Serial śledzi wydarzenia polityczne, często parafrazując codzienną rzeczywistość Białego Domu, w którym właśnie urzęduje Prezydent Stanów Zjednoczonych.

studio
John Wells Productions / Warner Bros. Television
tytuł oryg.
The West Wing
inne tytuły
West Wing (tytuł roboczy) USA
The White House Izrael
więcej
Martin Sheen miał oryginalnie wystąpić gościnnie tylko w kilku odcinkach każdego sezonu. Dopiero po nakręceniu pilota serialu zdecydowano się uczynić z niego regularnego członka ekipy.
Bradley Whitford dostał początkowo propozycję zagrania Sama Seaborna po przesłuchaniu do roli Josha. Zadzwonił wtedy do Aarona Sorkina i to właśnie on ostatecznie dostał rolę Josha.
Kandydatami do roli prezydenta byli m.in. Alan Alda, Sidney Poitier i Jason Robards, jednak angaż ostatecznie otrzymał Martin Sheen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych