PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558709}

Geneza planety małp

Rise of the Planet of the Apes
7,0 111 978
ocen
7,0 10 1 111978
6,5 26
ocen krytyków
Geneza planety małp
powrót do forum filmu Geneza planety małp

Ehhh

ocenił(a) film na 7

Jak to możliwe że ta Geneza ma 2x więcej ocen od Planety Małp z 68 ? Bo efekty i animacje ?
szkoda tylko że gdyby PM z 68 to żaden film SF o małpach dzisiaj by nie istniał.
Tu akurat dałem 6, zaskoczył mnie film pozytywnie.

KopsonKrk

PM'68 jest o wiele rzadziej pokazywana w telewizji. Ponadto GPM'2011 wielu ludzi widziało w kinie, więc nic dziwnego w większej liczbie głosów na nowszy film.

ocenił(a) film na 7
NikKlik

Bez przesady, ale aż 50 tyś, podczas gdy oryginał 20 tysięcy... To tak jakby któraś starsza część Star Wars była oceniona przez 10 tyś ludzi, a np. jakieś Wojny klonów 20 tyśXD

ocenił(a) film na 6
KopsonKrk

Star Wars oglądają raczej fani serii, a w dodatku tych fanów było i jest sporo.

Z Planetą małp jest inaczej, bo stara saga jest oglądana przez wąskie grono fanów, a małpy w nowym wydaniu kreuje się na hit kasowy i oglądają je wszyscy.

ocenił(a) film na 7
Amagi

Co to znaczy oglądają fani serii... Filmy oglądają wszyscy a dopiero po obejrzeniu stają się fanami. I tak jest z każdym filmem

ocenił(a) film na 8
KopsonKrk

Starsi ludzie nie wchodzą na filmweb, a koneserów dawnych filmów jest mniej. 20 000 jak napisałeś to i tak dużo. Ja widziałem wszystki 5 części starej Planety małp, film Burtona z 2001 i 2 najnowsze będące tz: restartem. Jak lubisz efekty specjalne zapraszam do zagłosowania w moim blogowym rankingu. O ile pamietam nie ma tam żadnego z tych filmów. http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/535942

ocenił(a) film na 8
KopsonKrk

Ponieważ nie było wielu osób w '68 roku na świecie, a w telewizji ten film nie jest zbyt często pokazywany.

ocenił(a) film na 9
KopsonKrk

Nie żebym uważała pierwszą "Planetę małp" za złą, ale nie wciągnęła mnie tak jak nowe filmy z Cezarem. Nie chodzi tu o efekty, bo zawsze zakładałam, że w pierwszym filmie małpy nie wyglądały całkiem jak małpy na skutek ewolucji czy coś. Po prostu mnie nie wciągnął. Końcówka niezła, ale prawdę mówiąc od początku się spodziewałam, że to Ziemia.Chociaż duży wpływ na moją ocenę "Genezy" ma postać Cezara, bardzo go polubiłam. Świetnie zagrany.

ocenił(a) film na 7
muppet90

Ten film jest prawie tak dobry jak ten z 1968 więc nie dziwne że wielu osobom się podoba bardziej
Jednak tu mamy siekanke i rewolucje na planecie, w starszych Planetach małp bardziej ład i porządek. Pojawia się tylko trójka gości którzy ten porządek burzą ;p

ocenił(a) film na 9
KopsonKrk

Właściwie to jeden, bo pierwszego zabili od razu, a drugiemu nie dano dojść do słowa, tylko mu zrobili lobotomię (swoją drogą to jedna z moich ulubionych scen, trochę strasznie to wygląda). Ciekawe kim będą ci astronauci z "Genezy".

KopsonKrk

Mógłby istnieć nawet gdyby nie było filmu z 68 bo historia jest na podstawie książki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones