Ghost in the Shell 2: Innocence

Innocence

2004 1 godz. 40 min.
7,6 13 964
oceny
7,6 10 13964
5 059
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"type":"film","id":107827,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Innocence-2004-107827/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ghost in the Shell 2: Innocence
 • Dr_Gonzo35 ocenił(a) ten film na: 5

  Film przesycony cytatami, choćby nie wiem jak wyszukanymi i mądrymi, staje się pretensjonalny, pseudointelektualny i bełkotliwy. Zauważyłem, że Japończycy mają zamiłowanie do szastania cytatami (co mocno zaszkodziło m.in. serialowi Ergo Proxy) na lewo i prawo. Rozumiem ich intencje, ale moim skromnym zdaniem taki zabieg nigdy nie wyszedł żadnemu filmowi na dobre.

  Rażące są również animacje komputerowe, które można zauważyć już w pierwszych miutach. Są paskudne, kiczowate, kompletnie nie pasują do rysunkowych (albo przynajmniej tak wyglądających) scen. Fragmenty łączące w sobie jednocześnie jedną i drugą technikę, są chyba najgorsze. Takie nie wiadomo co - ni to filmowe efekty specjalne, które w wielu produkcjach filmowych powstałych przed 2004 r. stały na o wiele, wiele wyższym poziomie, ni to animacja mająca pozostawać wierna kanonom filmu rysunkowego. Dziwię się, że Japończycy, którzy zawsze wyprzedzali pod względem technologicznym resztę świata, stworzyli takiego potworka. I jeszcze poświęcili na stworzenie go całe 9 lat! Nie znam się na tym, piszę to jako laik, który po prostu bardzo lubi kino... Może zastosowano tu jakieś rewolucyjne techniki animacji... Nie mam pojęcia. W każdym razie efekt okropny.

  Jeśli chodzi o samą historię, to bardzo ciekawa. Potencjał był ogromny, ale wykonanie nie najlepsze niestety. Nie liczyłem na film na poziomie tego z 1995 r., bo to chyba niemożliwe do wykonania, ale miałem nadzieję, że będzie porównywalny. Niestety się zawiodłem.

 • Dr_Gonzo35 "rzucanie cytatami" lol

 • Dr_Gonzo35 ocenił(a) ten film na: 5

  jankes_bmx jankes_bmx lol

 • iacob ocenił(a) ten film na: 1

  Dr_Gonzo35 ja bym to nazwał nawet 'sraniem cytatami'

 • TROLL1987 ocenił(a) ten film na: 7

  Dr_Gonzo35 Moim skromnym zdaniem filozofii i rozważań w pierwszej części było za mało.... tutaj było jej za dużo.... a przede wszystkim w jedynce rozmowy te wypadały naturalnie, wynikały z akcji/przedstawionej historii. Tutaj natomiast w co drugiej scenie ktoś musi rzucić jakimś cytatem czy głębokim przemyśleniem co sprawia że postacie są zwyczajnie mało wiarygodne i nienaturalne i sztuczne.

 • Dr_Gonzo35 ocenił(a) ten film na: 5

  TROLL1987 A moim zdaniem w pierwszej części niczego nie było ani za mało, ani za dużo. Film skłaniał do przemyśleń, był świetnie zrobiony, a o to w tym wszystkim chodzi.