film

Giuseppe w Warszawie

1964
1h 39m
7,5 8 654
oceny
7,5 10 1 8654
6,8 12
ocen krytyków
Włoski żołnierz podczas podróży do domu zostaje pozbawiony broni. O kradzież podejrzewa świeżo poznaną członkinię ruchu oporu. Zobacz pełny opis
Giuseppe w Warszawie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Okres drugiej wojny światowej. Giuseppe Santucci jedzie z frontu na urlop. Na terenie Polski wojskowy pociąg zostaje zatrzymany przez partyzantów. Przerażony Giuseppe ucieka. Postanawia dotrzeć do Warszawy i tam szukać towarzyszy broni. W czasie jazdy koleją ktoś kradnie mu pistolet maszynowy. Santucci podejrzewa o kradzież poznanąOkres drugiej wojny światowej. Giuseppe Santucci jedzie z frontu na urlop. Na terenie Polski wojskowy pociąg zostaje zatrzymany przez partyzantów. Przerażony Giuseppe ucieka. Postanawia dotrzeć do Warszawy i tam szukać towarzyszy broni. W czasie jazdy koleją ktoś kradnie mu pistolet maszynowy. Santucci podejrzewa o kradzież poznaną właśnie dziewczynę. W Warszawie idzie za Marią wprost do jej mieszkania. Postanawia pozostać w nim do chwili odzyskania automatu. Marysia czynnie działa w konspiracji, a jej brat Staszek jest temu przeciwny. Oboje, zdesperowani, godzą się na obecność Włocha. Staszek zarabia na życie malowaniem kiczowatych obrazków, a Marysia chodzi po mieście i wrzuca do niemieckich sklepów i lokali jajka-wydmuszki napełnione cuchnącą mazią. Którejś nocy wygłodniały Giuseppe znajduje w kuchni takie jajko i obryzguje jego zawartością jedyne spodnie Staszka. Staszek w mundurze Giuseppe idzie na bazar, by sprzedać obrazki. Upija się i z powodzeniem udaje Włocha przed patrolem niemieckiej żandarmerii. Gdy wraca do domu, trafia na libację z udziałem Giuseppe i jednego z dowódców AK. Działacze podziemia uznają, że sytuacja stała się niebezpieczna i Marysia musi natychmiast przerwać konspiracyjną działalność. Tymczasem Santucci chcąc zdobyć sympatię dziewczyny kradnie broń niemieckim oficerom. Jego postawa budzi uznanie polskich konspiratorów, którzy powierzają mu zajęcia w tajnej podchorążówce. Staszek znów w mundurze Giuseppe udaje się do miasta. Zostaje aresztowany za brak pistoletu. Poznaje niemieckiego strażnika handlującego bronią. Razem opuszczają więzienie. Staszek pomaga mu rozbrajać Niemców. Żandarmeria trafia na ich trop. W ostatniej chwili Giuseppe, Maria i Staszek uciekają do partyzanckiego oddziału. Giuseppe walczący u boku polskich partyzantów odnajduje wreszcie swój automat.

studio
Zespół Filmowy "Kadr"
tytuł oryg.
Giuseppe w Warszawie
inne tytuły
Giuseppe in Warsaw Międzynarodowy
więcej
Giuseppe miał zagrać jeden ze znanych polskich aktorów komediowych, ale reżyser stwierdził, że nikt nie zagra Włocha tak dobrze jak przybysz z Półwyspu Apenińskiego.
Na początku filmu, kiedy Giuseppe idzie sam po torze kolejowym, spotyka pociąg z parowozem "z przyszłości", jednak seria OI49 z której pochodzi, była produkowana dopiero od 1951 roku.
Film kręcono w Warszawie i Wrocławiu (Polska).
Niedawno obchodziliśmy 64 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i z tej okazji TVP 1 postanowiła uraczyć telewidzów polską komedią wojenną "Giuseppe w Warszawie" z 1964 roku, która opowiada o perypetiach włoskiego żołnierza w okupacyjnej stolicy Polski. Do projektu twórcom udało się zaangażować polskie gwiazdy kina, czyli Zbigniewa Cybulskiego... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Cybulski

ocenił(a) film na 7

Film ogólnie niezły jednakże Cybulski po prostu ZMIAŻDŻYŁ resztę obsady. GENIUSZ!!

teksty zabijają, Cybulski wymiata a film bardzo pozytywny

Szkoda, że już się nie robi takich filmów, zabawnych, pozytywnych, bez efektów komputerowych

ZNAKOMITY CYBULSKI W PIŻAMIE............ PIĘKNE NOGI CZYŻEWSKIEJ.......
rewelacyjna komedia...............

Rewelacja

ocenił(a) film na 9

Wspanialy film,ubaw po pachy,wspaniali aktorzy a Zbyszek Cybulski pozamiatal totalnie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones