PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811061}
5,6 5 644
oceny
5,6 10 1 5644
6,1 14
ocen krytyków
Gloria Bell
powrót do forum filmu Gloria Bell

Sam film nie odkrywa nic nowego (po Glorii z 2013 roku). To opowieść o dojrzałej kobiecie, która chce cieszyć się życiem, może jeszcze znaleźć miłość. I świetnie - czas się wyzwolić z patriarchalnych oczekiwań i wizerunku matki, żony (nawet byłej) i babci. Tylko jak to zrobić, gdy nie ma z kim, bo spotkany mężczyzna tkwi w toksycznym związku z byłą żoną i roszczeniowymi dorosłymi córkami. Temat wydaje się coraz bardziej aktualny, szczególnie jak posłucha się rozmów panów po 50-tce opowiadających z pasją o swoich dolegliwościach, uprawianiu działki i wnukach. Brrrr

ocenił(a) film na 6
Agatonik

No ale to, że zwracasz uwagę na męskie tło, jest chyba negatywną recenzją tego remake'u. Chilijska "Gloria" portretowana przez Paulinę Garcíę miała jakiś pałer, którego brak amerykańskiej "Glorii Bell" w wykonaniu Julianne Moore. Ten film jest wygładzony, troszkę ugrzeczniony i faktycznie wyzwolenie kobiety po 50-tce schodzi tutaj na plan dalszy, a w oczy bije to męskie tło. Dla mnie trochę zawód, choć bardzo dobrze wiedziałem, że coś takiego właśnie dostanę na ekranie...

ocenił(a) film na 7
dokurobei

Też jestem nieco rozczarowana - doceniam grę aktorską, uwielbiam Turturo, podobały mi się zdjęcia i muzyka. Dlatego aż 7. Ale oczywiście wersja chilijska bardziej przypadła mi do gustu.

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Przecież to dokładnie ten sam film, ten sam scenariusz, te same dialogi. Jedyne czym się różnią oba filmy to język.

ocenił(a) film na 7
_DziumaS_

Wiem, jednak coś było takiego w głównej bohaterce, w atmosferze tamtego filmu, że bardziej mi się podobał. A może to efekt świeżości - po prostu był pierwszy.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

SPOILER Ja rozumiem że ludzie mają różne problemy i słabości, ale jednak zostawić kobietę od tak samą w Las Vegas to jednak sk***syństwo.
A sam film to typowy Lelio. Dobre sceny przeplatają się ze zbędnymi dłużyznami choć kupił mnie dużo bardziej niż "Nieposłuszne" i "Fantastyczna kobieta".

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Broda

A no i po wszystkim jeszcze od sobie zadzwonić z banalny przepraszam xd

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Broda

*od tak

Lukasz_Broda

Właśnie obejrzałam Glorię z 2013, więc pewnie nie pójdę na remake... chociaż baaaardzo lubię Julian Moore. Nie ukrywam, że zakończenie romansu rozwaliło mnie... "za chwilę wracam"... no szlag by go...

ocenił(a) film na 6
zielonamila

Najzabawniejsze że wcześniej na przyjęciu urodiznowym jej syna od tak sobie wyszedł bo Gloria cały czas poświęcała dzieciom i byłemu, a nie mu. Po czym sam zostawił ją bez słowa w innym mieście by lecieć do byłej i córek.

Lukasz_Broda

Co jak dla mnie było nieporównywalnie większym świństwem do urodzin syna...

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

ot tak

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Dokładnie to samo myślałam. Taka fajna kobieta i jedyny partner jaki jej się trafił to ktoś taki. Nie rozumiem jak można tak się zachować wobec niby ukochanej osoby...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones