PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638157}
6,5 14 562
oceny
6,5 10 1 14562
Godziny Wyścig z czasem
powrót do forum filmu Godziny - Wyścig z czasem

Nie rozumiem gdzie jest błąd. W tym artykule jest napisane, że premiera odbędzie się 23 grudnia
2013 http://afterparty.pl/newsy_artykul,14348.html na filmweb.pl jest 10 marca 2013, wiele osób
już go oglądało (widząc po komentarzach) więc gdzie ma być ta premiera 23 grudnia?

niunia

Film miał światową premierę w marcu. W Polsce filmy wychodzą zazwyczaj z 1-2 miesięcznym opóźnieniem, ale tym filmem widocznie nasi dystrybutorzy nie byli zainteresowani, więc o polskiej premierze nie było mowy. Uznali, że w Polsce film się nie sprzeda. Jednak nagle ktoś podchwycił, że z racji, iż zmarł aktor grający główną rolę, to może film jednak zdobędzie rozgłos i uda się wycisnąć na tej tragedii parę groszy. Zresztą nie oszukujmy się, o wiele więcej ludzi pójdzie do kina w tych okolicznościach, niż Gdyby ś.p. Walker wciąż żył.

niunia

Myślę, że film nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, ponieważ w USA i na Świecie ma ją mieć dopiero 13 grudnia. Według Wikipedii data 10 marca to data premiery na Southwest Film Festival. To raczej nie zostało wymyślone z powodu śmierci Paula Walkera, ponieważ data była wyznaczona przed jego wypadkiem. Nawet ostatnie wywiady aktora były związane właśnie z tym filmem. Dlatego data 23 grudnia to data oficjalnej premiery flimu w Polsce.

Axeyy

Tylko, że ten film wyszedł już na płytach.

Pewnie wprowadzają go do kin bo chcą "zarobić na śmierci"

shamar

Może masz rację, jeśli chodzi o premierę w Polsce. Natomiast jeśli chodzi o oficjalną premierę, to jest niemożliwe, gdyż premiera filmu (USA) była zaplanowana na 13 grudnia przed śmiercią Paula Walkera. Nie wiem, dlaczego zdecydowali się na ponowną premierę (mówię o zagranicznej), ale na większości stron jest napisane, że to ma być ta prawdziwa premiera.

Axeyy

Sam film leciał już nawet chyba na jakiejś polskiej telewizji. Canal+?
Poza tym, gdzieniegdzie, wyszedł już na DVD i BD.

Z IMBD:

USA 10 March 2013 (South by Southwest Film Festival)
Argentina 31 October 2013
Netherlands 3 December 2013 (Blu-ray and DVD premiere)
Philippines 4 December 2013
Norway 6 December 2013 (DVD premiere)
Taiwan 6 December 2013
USA 13 December 2013 (limited)
Sweden 18 December 2013 (DVD premiere)

shamar

To nie zmienia faktu, że film ma swoją premierę dzisiaj. Pierwsza czy druga, ale to jednak ta premiera jest ważniejsza od poprzedniej.

Axeyy

Zmienia bo ten film jest dostępny, w niektórych krajach już od miesiąca.
Więc... co to za premiera, skoro część świata ma już ten film na półce? :)

shamar

Nie do mnie powinno być skierowane to pytanie. Ja tylko przekazuje informację o premierze filmu. Nie mam pojęcia, dlaczego zdecydowali się na powtórną premierę, ale widać, że ta premiera jest ważniejsza od wcześniejszej. Może wcześniejsza nie była do końca udana. Nie mam pojęcia. Trochę dziwne, ale to jest prawda. :)

Axeyy

film ma miał mieć oficjalna premierę w grudniu, nawet wywiady z Paulem za życia o tym mówiły

rmendel09

To wiem. Nie wiem tylko, dlaczego pierwsza premiera miała miejsce na początku marca. Może było to coś w rodzaju pokazu przedpremierowego (coś mniej oficjalnego). Nie mam pojęcia. Jednak główna premiera odbyła się wczoraj.

Axeyy

to tak jak z naszymi niektorymi polskimi filmami zanim trafi do kin to dużo wcześniej jest wyświetlany film na festiwalach i tak też było z Hours w Stanach, w marcu był wyświetlany na Festiwalu a premiera oficjalna na grudzień była planowana, ja osobiście również widziałem ten film dużo wcześniej

rmendel09

Czytałam, że był wyświetlany na Southwest Film Festival. Jednak widziałam też, że ludzie w USA także go oglądali w kinach, kiedy odbyła się pierwsza premiera. Tak czy inaczej, główna premiera miała być w grudniu i tak też się stało. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones