PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10915}

Good Night and Good Luck

Good Night, and Good Luck.
7,1 19 374
oceny
7,1 10 1 19374
7,4 16
ocen krytyków
Good Night and Good Luck
powrót do forum filmu Good Night and Good Luck

6/10

ocenił(a) film na 6

No i chyba mam pecha, bo to kolejny film, który prezentuje ponadprzeciętny poziom, ale jest totalnie nie w moim guście. Nic na to nie poradzę, że jestem osobą całkowicie apolityczną, przez co fabuła filmu mnie kompletnie nie zainteresowała i cały czas tylko czekałem na koniec. Mimo wszystko cenię Clooneya za wybranie ambitnego tematu, świetną realizację, a także bardzo dobre poprowadzenie obsady. David Stratheirn jest niesamowity, podobnie Frank Langella i Patricia Clarkson. Szkoda tylko, że Roberta Downey Jr. jest tak mało. Warsztat techniczny jak najbardziej na plus, niestety temat dla mnie całkowicie nieinteresujący. 6/10

HerrFaustus

Pocieszę Cię, że ja mam podobnie ^^,co do apolityczności.

ocenił(a) film na 7
Wojt4s

Apolityczność? Co to jest? :P Każdy ma jakieś poglądy, choćby na tematy główne z cyklu kara śmierci, aborcja, eutanazja, legalizacja narkotyków, prywatyzacja edukacji i służby zdrowia. Odpowiedź na te pytania automatycznie znosi ukrytą apolityczność.

Ale ad rem. Film bardzo dobrze odzwierciedla klimat lat 50. Jednakże temat dosyć jałowy, mało ciekawy. W mojej ocenie 7/10.

użytkownik usunięty
HerrFaustus

A mnie film poruszył pokazał jak robiono poważne opiniotworcze dziennikarstwo którego dzis w Polsce i na świecie tak bardzo brakuje. Temat nie musiał byc polityczny zworoc uwage ze poruszał kwestie wolnosci pogladów oraz wolnosci w ogole. Jeden z ciekawszych filmów o tej tematyce najlepszy to "Wszyscy ludzie prezydenta". Mówi o czasach w ktorych polityka dotykała ludzi bardziej strach byl bardziej realny zimna wojna wisiala w powietrzu. Ja daje filmowi wysokie noty ale szanuje zdanie przedmówców:)

cóż, jak to mądrze mówią - kwestia gustu. mnie trzymał w napięciu i nie mogłam się oderwać, nie tylko ze względu na aspekt estetyczny, a i ten by mi wystarczył, bo kocham kino lat 40., i 50.

maria_kury

Dla mnie tematyka za trudna do pojęcia. Chyba za młoda jestem na oglądanie tak `trudnych` filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones