PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10915}

Good Night and Good Luck

Good Night, and Good Luck.
7,1 19 375
ocen
7,1 10 1 19375
7,6 15
ocen krytyków
Good Night and Good Luck
powrót do forum filmu Good Night and Good Luck

Zaskoczył mnie ostatnio George Clooney. Ten własciwie średni aktor pokazał przechodząc na drugą stronę kamery, ze jako reżyser potrafi robic bardzo ciekawe filmy. Najpierw Niebezpieczny umysł, a teraz Goodbye and Goodluck. To obrazy nie tylko udane, ale równiez - co ważniejsze - ambitne. Jest to duże zaskoczenie dla mnie.

Goodbye and goodluck jest obiektywną próba pokazania, w jaki sposób politycy oszukują ludzi. Tak jak dzisiaj PIS, który wszystkich chce lustrowac bez ładu i składu. Zacytuję wam piekny cytat z Marka Hłaski: W wymiarze sprawiedliwości nie chodzi o to, żeby znależc winnego. Chodzi o to, zeby ktoś był winny.
Czy kapitalizm amerykanski jest lepszy od socjalizmu? Każdy kto tak twierdzi jest naiwny. Oba systemy sa trochę inne i i trochę takie same. Dlatego zylismy w syfie, zyjemy w syfie i zawsze w nim życ bedziemy... Bo głupota ludzka jest nieśmiertelna.....

ocenił(a) film na 7
fidelio

"good night and good luck" to nawiązanie do klasycznego filmu z lat 40. czy 50. z Boghart'em..
Jeszcze ta stara muzyka, dym papierosowy, wysokiej klasy garnitury.. Wszystko doprawione ambitną fabuła, co dało ciekawy efekt - zdziwiłem się, że Clooney zrobił taki film - pozytywnie oczywiście..
Jak najbardziej wszystkim polecam tym, którzy lubują się w politycznych filmach, bo ten do takiego "gatunku" należy - dla niektórych długie dialogii mogą być "nudne" - ale dla mnie film jest na prawdę dobry.. 9+/10!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones