Nareszcie znacząca rola Fiata Multipla!

Być może film "Ludzkie dzieci" jest tym najbardziej znanym, w którym pojawił się Fiat Multipla. Być może zauważyć się dało, że w "Kto nigdy nie żył" Ksiądz Jan (Michał Żebrowski) też dał się Multiplą wozić. Jednak dopiero w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator" rola Fiata Multipla jest EPICKA.
Samo jej pojawienie się wywołuje śmiech na sali - również dlatego, że za kierownicą zasiada długowłosy Jaromir, zrównoważony i odpowiedzialny mąż i ojciec. Jego wygląd może jednak sugerować, że nie zawsze zawsze w jego życiu było spokojnie, nie zawsze było "poukładane". Jaromir, Multipla, "ćwierkający" pasek osprzętu (napinacz paska do wymiany ;-) ) - pierwsze skojarzenie większości widzów jest prawdopodobnie jedno. W najbrzydszym na świecie samochodzie (z piszczącym paskiem na dodatek) siedzieć może tylko człowiek, któremu wszystko co mogło być szalone i kolorowe już się przytrafiło i nic już więcej nie osiągnie. Życie "obdarzyło" go rolą męża i ojca, którą spełniać musi, pracować też musi, jeździć też czymś musi, a że Multipla akurat praktyczna, tania w utrzymaniu i nie kradną...
Jednak ani Jaromir ani pozostali bohaterzy filmu nie przegrali życia, nie są bezbarwnymi obywatelami, którym sens życiu nadaje trasa między pracą a domem. Makar nie spędzi całego życia w psychiatryku.
Multipli też nie należy postrzegać tylko w kategorii piękna. O gustach się podobno nie dyskutuje. Czy nudny i "ułożony" Golf, czy Fabia na pewno są ciekawsze od Multipli?
Paskudnego Fiata nie widać niemal w zwiastunie filmu. Wielu świetnych momentów filmu też w nim nie widać. Nieraz okazuje się, że w trailerze komedii zawarte zostały wszystkie śmieszne fragmenty. W przypadku tego filmu tak nie jest. Mało tego. Okazuje się, że nie jest to zwykła, płytka komedia. Ten film zmusza do refleksji. Klub Fiata Multipla poleca! :-)
P.S.
Krzysztof Czeczot za rolę zasługuje na honorowe członkostwo w klubie!

66

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię