PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787951}
6,6 37 383
oceny
6,6 10 1 37383
6,2 23
oceny krytyków
Gotowi na wszystko. Exterminator
powrót do forum filmu Gotowi na wszystko. Exterminator

Być może film "Ludzkie dzieci" jest tym najbardziej znanym, w którym pojawił się Fiat Multipla. Być może zauważyć się dało, że w "Kto nigdy nie żył" Ksiądz Jan (Michał Żebrowski) też dał się Multiplą wozić. Jednak dopiero w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator" rola Fiata Multipla jest EPICKA.
Samo jej pojawienie się wywołuje śmiech na sali - również dlatego, że za kierownicą zasiada długowłosy Jaromir, zrównoważony i odpowiedzialny mąż i ojciec. Jego wygląd może jednak sugerować, że nie zawsze zawsze w jego życiu było spokojnie, nie zawsze było "poukładane". Jaromir, Multipla, "ćwierkający" pasek osprzętu (napinacz paska do wymiany ;-) ) - pierwsze skojarzenie większości widzów jest prawdopodobnie jedno. W najbrzydszym na świecie samochodzie (z piszczącym paskiem na dodatek) siedzieć może tylko człowiek, któremu wszystko co mogło być szalone i kolorowe już się przytrafiło i nic już więcej nie osiągnie. Życie "obdarzyło" go rolą męża i ojca, którą spełniać musi, pracować też musi, jeździć też czymś musi, a że Multipla akurat praktyczna, tania w utrzymaniu i nie kradną...
Jednak ani Jaromir ani pozostali bohaterzy filmu nie przegrali życia, nie są bezbarwnymi obywatelami, którym sens życiu nadaje trasa między pracą a domem. Makar nie spędzi całego życia w psychiatryku.
Multipli też nie należy postrzegać tylko w kategorii piękna. O gustach się podobno nie dyskutuje. Czy nudny i "ułożony" Golf, czy Fabia na pewno są ciekawsze od Multipli?
Paskudnego Fiata nie widać niemal w zwiastunie filmu. Wielu świetnych momentów filmu też w nim nie widać. Nieraz okazuje się, że w trailerze komedii zawarte zostały wszystkie śmieszne fragmenty. W przypadku tego filmu tak nie jest. Mało tego. Okazuje się, że nie jest to zwykła, płytka komedia. Ten film zmusza do refleksji. Klub Fiata Multipla poleca! :-)
P.S.
Krzysztof Czeczot za rolę zasługuje na honorowe członkostwo w klubie!

multiplaklub_pl

NIE dla nudnych samochodów, NIE dla prymitywnych komedii. Dawno nie byłem tak usatysfakcjonowany wychodząc z kina po obejrzeniu polskiego filmu. Po wyjściu udałem się oczywiście na parking do swojej Multipli. W mojej pasek nie popiskuje.
Komedia dla każdego, kto wychodząc do kina nie zostawił mózgu w domu. Dla każdego czyli dla wielbicieli i antyfanów Multipli. Trzeciej opcji nie ma, bo obok Multipli trudno przejść obojętnie. Obojętnie też trudno przejść obok tego filmu - podejrzewam jednak, że w przypadku filmu grupa fanów będzie odwrotnie proporcjonalna niż w przypadku wymienionego wcześniej samochodu.

ocenił(a) film na 8
multiplaklub_pl

zgadzam się, aż bym dopisał Multiple do obsady ;) bez ironii, wątek smaochodu w filmie nie raz decyduje o niepowtarzalnym charakterze, pogłębia przesłanie i staje się punktem charakterystycznym w fabule. Nieraz nie pamięta się nawet koloru auta, a co dopiero marki, ale Exterminator to nie ten przypadek ;)

ocenił(a) film na 8
multiplaklub_pl

Haha, doskonały wpis, doskonały! :D Czeczot i Multipla to chyba nawet lepszy duet niż Więdłocha i Domagała ;)

ocenił(a) film na 9
Jendryn

serio, Multipla gra w tym filmie? Perełka *_*

ocenił(a) film na 9
Novakovsky

Serio serio! Widać, że "użyta" została celowo. Mieli wyczucie z tym autem niesamowite. I tak sami na to wpadli - z klubem konsultacji nie było ;-)

ocenił(a) film na 9
Jendryn

o rany trafiłeś w punkt, ale trzeba przyznać, że dzięki temu film ma swój charakter. a Czeczot po raz kolejny pokazał, że umie się odnaleźć w każdej roli ... nawet, jak ma stworzyć duet z samochodem ;)

ocenił(a) film na 8
multiplaklub_pl

multiplaklub_pl, serio szanuję ten profil <3

ocenił(a) film na 9
Penelope400

podłączam się :D

ocenił(a) film na 8
Penelope400

O, to muszę spojrzeć, bo po filmie chyba stałem się fanem samochodu :))))

multiplaklub_pl

Jeszcze parę filmów klubowi pozostało do obczajenia ;)
http://imcdb.org/vehicles.php?resultsStyle=asImages&sortBy=4&make=Fiat&model=Mul tipla

ocenił(a) film na 9
Khaosth

Znamy tą stronę :-)
Memy, kawały i inne "ciekawostki" też. Między innymi takie, że Multiplę bardzo lubią przemytnicy. Koniecznie wersję z CNG.

ocenił(a) film na 8
multiplaklub_pl

Jak to szło? "Ludzie mówią, ze to dobry samochód, praktyczny... Pie****lą". Uśmiałem się :)

ocenił(a) film na 9
Lukasz_Kuliberda

Albo nawet "Fajne autko, takie sprytne, pojemne", ale trzeba by pójść jeszcze raz, żeby dokładnie ten i inne ciekawe teksty zapamiętać :-)

ocenił(a) film na 8
multiplaklub_pl

Pie...dolooo :):) scena genialna :)

ocenił(a) film na 6
multiplaklub_pl

Świetna furrrra!!!

ocenił(a) film na 8
multiplaklub_pl

Multipla to najpiękniejszy i najciekawszy samochód i wcale się nie zgadzam z tym, że to brzydal :)
Na filmie aż podskoczyłam widząc Multiplę :) a film świetny i ta muzyka, Rogucki mega pozytywny i zakręcony krejzol ;P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones