PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 225
ocen
6,4 10 1 79225
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Wersja książkowa Gry, stoi na 1 miejscu jeśli chodzi o moją osobistą klasyfikację książek SF. Film nie oddaje za
wiele z tego, co zostało przedstawione w książce. Rozumiem, że jeśli chciałoby się zbudować takie cudo, to
ekranizacja musiałaby trwać kilka godzin i dlatego nie będę się odnosił do tego, czego brakło mi w filmie. W sumie to
"film na podstawie książki" i chyba prócz głównej, według producentów, linii fabularnej, jaką w tym wypadku jest
zniszczenie formidów nie ma za wielu podobieństw. Zanim wyszedł film bałem się, że nie będzie jakże ważnego
elementu gry video - była, ale nie ratuje filmu, bo została za bardzo spłycona i straciła swoją wagę, jaką posiadała w
książce.

Jako więc miłośnikowi książki ocenię ten film w klasyfikacji filmów - w sumie słaby. W mojej opinii jest to kolejna
produkcja o super bohaterze ratującym świat przed zagładą. Dzieje się dużo i w raczej mało składnie, więc bez
przeczytania książki widz może mieć problem z interpretacją pewnych sytuacji.

Trochę dziwią mnie opinię ludzi, którzy chcą wybierać między książką, a filmem. Oczywiście, że książka. Niestety film
nie wpiszę się na listę dobrych ekranizacji książek. Mam obawę, że przez zbyt dorosłego Endera w filmie, zmieni mi
się jego obraz czytając książkę. Postacie trochę "za miękkie". No może prócz Mazera, który był całkiem dobry.

Generalnie, nie jest film, który trzeba obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones