PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 294
oceny
6,4 10 1 79294
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Odnoszę wrażenie, że 95% filmów produkowanych przez Amerykanów, na podstawie książek jest
doszczętnie niszczona.
Niestety ten film należy do tej niechlubnej liczby.
Była na forum wypowiedź, iż film jest jedynie dla tych, którzy książkę czytali. Niestety nic bardziej
mylnego... Ten kto książkę czytał, oglądając film raz za razem wypatrzy absurd, który goniony jest
przez następny tym razem jeszcze większy. I co chwila będzie się zastanawiał nad spłyceniem
fabuły książki, jej psychologicznego charakteru i przeklinać będzie twórców filmu, że dopuścili się
takiej profanacji świetnej książki.

Mini Spojler...
W filmie Petrę i Endera prawie zrobili parą, ten kto czytał serię książek wie, że jest to totalna
głupota.

I błagam, Anderson nie był kobietą.
Film zdecydowanie dla widzów o mocnych nerwach, szczególnie jeśli czytali Sagę Cienia i sagę
Endera O.S Carda.
Pomimo tych wad, które dla mnie, aż za bardzo rzucają się w oczy, efekty specjalne są na
satysfakcjonującym poziomie, a co najważniejsze przynajmniej po części muzyka ratuje ten
obraz.
Ocenę obniżył bym gdyby nie te dwa elementy (i parę pomniejszych). Choć pewnie i tak odrobinę
zawyżyłem.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
piotr184

Nie czytałem książki. Film świetny !
Film nigdy nie będzie przeniesieniem książki 1:1. To nie możliwe. Chyba że serial.

Większość filmów jest zazwyczaj "na podstawie" książki, a nie jej wierną kopią.
To jak najbardziej sensowne. Jest to wizja reżysera.

ocenił(a) film na 7
piotr184

Czytałam książkę i nie uważam tej ekranizacji za złą. Książka zawsze będzie miała przewagę nad filmem, ponieważ zawiera przemyślenia bohaterów i nie ma ograniczeń czasowych. Efekty specjalne były bardzo dobre, muzyka również- jedyne czego mogę się przyczepić to kiepska gra dziecięcych aktorów, którzy być może nie zrozumieli przesłania książki.

Odnośnie płci- czy to ma aż takie znaczenie?

ocenił(a) film na 5
Dirbaa_2

"Odnośnie płci- czy to ma aż takie znaczenie?" - Nie, oczywiście, że nie, jednak w związku z tym, iż jest to ekranizacja książki, pewnych elementów należało by się trzymać.

Film nie odda w 100% książki - to prawda, jednak bardzo ważnym jej elementem była, gra osobowościowa, w którą grał Ender. Bez tego elementu film w 40% został obdarty z jego przemyśleń, czym się kierował i jaki był. Podobnie relacje z siostrą, które były szalenie ważne. W filmie zostały sprowadzone do totalnego minimum. Książka sama w sobie nie była długa, zatem można było film zrobić dużo lepiej. Stąd ocena. Może byłem rozgoryczony faktem, że książka była naprawdę rewelacyjna zaś film sprowadzono do paru niezłych efektów specjalnych. Skakał on również po części wątków tak jakby reżyser nie mógł się zdecydować, który z elementów książki przedstawić, i który z nich był najważniejszy, co przełożyło się na...to. Ot taki prosty filmik na odstresowanie dla niewymagającej młodzieży. Może się podobać, jednak 4 literek nie urywa :-)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
piotr184

Trochę pieprzysz, choć tylko trochę:-)'. Jak dla mnie mala hustawka. Raz wieszałem psy na filmie, raz cieszyłem sie, że moge zobaczyć to nie tylko w wyobraźni. Na wielu scenach, szczególne bitew ćwiczebnych film naprawdę zyskuje. Choć oczywiście wielu rzeczy zabrakło, ale tym niech się martwia Ci co nie czytali książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones