PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 294
oceny
6,4 10 1 79294
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Ja film odebrałem jako dość slaby...
pewnie po prostu Mi nie podpasywal

film jest chyba dedykowany dla dzieci/młodzieży, to trochę taki Harry Potter w wydaniu sci-fi,w
dodatku nic specjalnego nie wnosi do tej tematyki

obejrzeć można - ale w wyjątkowo nudne dni ;)

TheTazunio

Radzę przeczytać książkę (nie tylko Tobie, ale wszystkim, którzy tego jeszcze nie zrobili a widzieli/mają zamiar widzieć film). Zapewniam, że nie jest to tytuł (tylko) dla młodzieży.

ocenił(a) film na 2
Daveiro_88

Film nie musi być odzwierciedleniem książki. I być może tak jest w tym przypadku. Oceniamy filmy, więc przeczytanie książki nic tu nie zmienia.

Logan87

Oczywiście, że zmienia. Po przeczytaniu książki masz pełniejszy obraz poczynań bohaterów, ich zamierzeń oraz powodów dla podejmowanych decyzji. NIemniej jednak zgadzam się, oceniamy filmy.

Daveiro_88

Jednak film powinien być przedstawiony tak, by widz go zrozumiał w pełni. Jedni wolą przeczytać książkę przed seansem, inni nie. A film powinien być zrozumiały dla jednych i drugich.

Anna_Sandstorm

Jasne. Pierwsze zdanie jakie wypowiedziałem na temat filmu, jak tylko się dowiedziałem, że będą kręcić, to było coś w stylu: "O mamo .. spier.olą aż będzie bolało". Dlatego ja nie bronię filmu, a jedynie gorąco polecam ksiązkę, gdyż historia, która jest tam opowiedziana, oraz sposób narracji są tego warte. Osobiście odebrałem film jako uzupełnienie obrazów nt pierwowzoru i w tym względzie się nie zawiodłem. Rozumiem jednak, że sporo ludzi miało inaczej. Warto jednak nie oceniać tej historii jako "Harry Potter w kosmosie", bo jednak zupełnie nie to.

ocenił(a) film na 6
Daveiro_88

Ja najpierw czytałem książkę - i tam to dopiero miałem wrażenie że to Harry Potter, tylko dużo gorzej napisany. Szczególnie podczas tych turniejów w stylu Unreal Tournament.

ocenił(a) film na 8
TheTazunio

Zacząłem oglądać i to samo pomyślałem. "Harry Potter w kosmosie." :)

logan_slupsk

UWAGA SPOILERY.

Nie wiem skąd te skojarzenia z HP :p
Jedyny wspólny element jest taki, że Enderowi dokuczali "źli" koledzy. Może jeszcze ten podział na grupy i odosobniona od świata "szkoła". A tak mamy same różnice. Ender jest bystrym chłopakiem i poważnym, czasem okrutnym, Harry raczej przeciętny, trochę głupkowaty. Koleś, który dokucza Enderowi bynajmniej nie jest tchórzliwy, kiedy Draco był totalnym tchórzem i płaczkiem. E. Ma rodzinę, H. nie. I tak dalej można wymieniać.

ocenił(a) film na 8
Anna_Sandstorm

"Jedyny wspólny element jest taki, że Enderowi dokuczali "źli" koledzy. Może jeszcze ten podział na grupy i odosobniona od świata "szkoła"." więcej nie trzeba by mieć skojarzenia z HP.

ocenił(a) film na 8
logan_slupsk

Gra Endera- 1985
Harry Potter- 1997

ocenił(a) film na 8
nikodemsobierajewicz

Jako że forum jest filmowe to:

Harry Potter- 2001
Gra Endera- 2013

ocenił(a) film na 5
logan_slupsk

Na takiej zasadzie połowę amerykańskich filmów dla młodzieży można 'oprzeć' na harrym potterze.

ocenił(a) film na 8
pendrakhon

No i co z tego? Widzę, że większość osób boli pupa z powodu tego porównania. Poza tym co za różnica, czy połowę amerykańskich filmów porównamy do Harrego Pottera, czy oddamy palmę pierwszeństwa "Ender's Game" i połowę amerykańskich filmów (w tym Harrego) porównamy do "Ender's Game". Dla mnie to żadna różnica, bo pewnymi sytuacjami jeden film przywodzi na myśl drugi i tylko o tym jest ten prosty i, w moim mniemaniu, zabawny temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones