PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 277
ocen
6,4 10 1 79277
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Ludzie to nie czytelnia. Podejrzewał że mało kto czytał książkę i osobiście mnie ona nie interesuje (możecie bluzgać). Film oglądałem i mi się podobał. Tyle mi wystarczy, że się dobrze bawiłem. A to czy było to zbeszczeszczenie książki, niewykorzystany potencjał itp to mało kogo interesuje.

ocenił(a) film na 5
Noigel

Mało kto czytał książkę? Nie mierz innych swoją miarą

ocenił(a) film na 8
Malakhai

Masz racje trochę tą wypowiedzią przesadził, ale na przykład ja dowiedziałem się o książce dzięki filmowi. i mam ją już w kolejce do przeczytania :)

ocenił(a) film na 8
Noigel

Po części się z tobą zgadzam. Oczywiście trzeba czytać książki i po filmie na pewno ją przeczytam. Ale muszę się z tobą zgodzić, że "to nie czytelnia", bo gdyby wszystkie filmy były by dokładnym odwzorowaniem książki to byśmy mieli tak samo jak z hobbitem czyli około 3 filmy (i ci sami ludzie zapewne by pisali coś w stylu "robią te filmy tylko dla kasy" czy coś w tym stylu). Oprócz tego część scen była by niezmiernie nudna, lub niezrozumiała bez narratora bądź wewnętrznej narracji bohatera. I jednocześnie sprawdza się metoda, że zawsze najbardziej krzyczą (w tym przypadku piszą :) ) ci którym się coś nie podoba.

ocenił(a) film na 5
nieznajomy43

Po pierwsze: Hobbit Jacksona nie jest dokładnym odwzorowaniem książki Tolkiena.
Po drugie: tak, te filmy powstają dla kasy (oryginał Hobbita da się spokojnie zamknąć w trzygodzinnym filmie, nie pomijając niczego istotnego)
Po trzecie: no i dlatego warto czytać książki, żeby wiedzieć o co chodzi w filmie :) a jeszcze lepiej - warto pokusić się na dobry scenariusz i dobrych aktorów i zrobić film dla dobrego widza, który nie będzie się nudził jeśli mu się nie sprzeda pierdyliarda wybuchów prosto w twarz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones