PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 192
oceny
6,4 10 1 79192
5,5 13
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Profanacja książki

ocenił(a) film na 4

Dopiero co przeczytałem świetną książkę i zaraz później postanowiłem obejrzeć film....To były
męczarnie przez duże "M". Nie widzę sensu tłumaczenia oceny 4/10, jak ktoś czytał to wie co w tym
filmie nie grało, nie zgadzało się, a co można była bez problemu przedstawić lepiej i wiernie z
książką....Myślałem, że Harry Potter jest kiepsko zekranizowany (choć wystawiałem 7 i 8), ale ten
film to tragedia. Jednak jako osobna produkcja (odcinając się od książki) wystawiłbym 6/10. Tyle
ode mnie, jak ktoś chce rozsądnie po debatować to zapraszam ;)

ocenił(a) film na 5
Emdzej91

Zgadzam się w zupełności - profanacja książki. Nic się nie zgadzało, wszystkie wątki były wymieszane, nie wspominając o niezgodności czasowej. To samo z aktorami - Bonzo był niższy o głowę od Endera? Ale z jakiej racji skoro to Bonzo miał nad nim górować..czy tak ciężko było dobrać odpowiedniego aktora? Do postaci w ogóle nie dało się przywiązać..jedyny dialog, który według mnie był dobry to ten kiedy Ender zarzuca Graffowi, że go oszukał..w końcu jakaś żywsza rozmowa, która trwała dłużej niż parę sekund. Mnóstwo rzeczy mi się nie podobało..do tego fakt, że jajo królowej znajduje się na Erosie zaraz obok ich bazy wojskowej? Wolne żarty ^^ Jedyny plus to efekty specjalne, podobało mi się jak pokazali salę ćwiczeniową i w jaki sposób Ender prowadził swoją flotę na "symulatorze".
A, no i jeszcze w ogóle nie pokazali wątku Valentine i Petera, co wyrabiali na Ziemi. Książka mogła by być spokojnie podzielona na dwie części, albo mogliby zrobić z tego niezły serial, jeśli trzymaliby się fabuły w książce. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones