PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 163
oceny
6,4 10 1 79163
5,5 13
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Słabo.

ocenił(a) film na 5

Książka była bardzo fajna, niestety przeniesienie jej na duży ekran nie powiodło się zbyt dobrze, jeśli ktoś jej nie czytał, to pewnie będzie miał problemy ze zrozumieniem o co tu w ogóle chodzi, a cała sytuacja wyda się głupkowata. Zamiast dramatycznej decyzji, która zmusiła władze ludzkości do wybrania dzieci na swoich obrońców i jej różnych nieciekawych następstw, jakie to wywołało jest jakieś dziwne, nudnawe filmidło, które przypomina mi Małych agentów czy inne tego typu badziewko. A już Ford jako pułkownik Graff jest po prostu żałosny, ten koleś nie ma w sobie kompletnie nic z żołnierza, wzięli go chyba tylko po to, żeby mieć jakieś znane nazwisko w obsadzie.

Giuseppe_Baldini

Ale wydaje mi się, że w książce Graff nie był przedstawiony jako żołnierz (nie zrozum mnie źle, był żołnierzem), ale raczej jako opiekun dzieci, głównie Endera. Filmu jeszcze nie ogladałem, nie porównam więc. Ale nie zgodzę się, że w filmie powinno się wymagać od postaci Graffa bycia żołnierzem

ocenił(a) film na 5
dzony.no1

Ty kompletnie nie rozumiesz o czym mówię, od razu widać, że o wojsko się nawet nie otarłeś - Graff był żołnierzem z krwi i kości, starym, doświadczonym oficerem, który z jednej strony był w 100% profesjonalistą, a z drugiej roztaczał aurę dowódcy i opiekuna, który budzi zaufanie i szacunek. Poznałem kilku podobnych ludzi jak byłem w wojsku i muszę przyznać, że Card świetnie zbudował tę postać, całkiem, jakby opisywał kogoś prawdziwego.
A w filmie w tej postaci nie ma kompletnie nic z tego, zwykła wydmuszka robiąca srogie miny, która w mundurze porusza się sztywno i nienaturalnie, całkiem jak w kostiumie na bal przebierańców.

ocenił(a) film na 5
Giuseppe_Baldini

nie niestety film słaby- książka Carda jest pełna wątków i akcji, której upchnąć się nie udało. Nastolatkowie w roli dzieci wypadli niepewnie. Niektórzy na filmweb mówią, że nie wyobrażają sobie dzieci zabijające dzieci, a przecież to SF- dzieci były hodowane na żołnierzy- groszek był efektem eksperymentu genetycznego, itp. itd.

ocenił(a) film na 5
luka_grobl

Ci idioci nie mają pojęcia, że dziecko to najlepszy żołnierz, bo będzie wykonywać wszystkie, nawet najokrutniejsze rozkazy w zamian za uznanie starszych, którzy są dla nich bogami. Przykładów tego jest masa w historii, już nawet nie trzeba wspominać o wojnach domowych w Afryce, podczas Powstania Warszawskiego małe dzieciaki rzucały butelkami z benzyną w czołgi i strzelały do szwabów, a nikt ich do tego nawet nie zmuszał, tylko same się zgłaszały na ochotnika, a co dopiero, by robiły, jeśli poddać je selekcji i fachowemu szkoleniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones