PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 194
oceny
6,4 10 1 79194
5,5 13
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Ciekawi mnie jedno - jaka grupa docelowa jest dlatego filmu - mam nadzieje ze troche strasza niz główni bohaterowie filmu (ksiązek).

ocenił(a) film na 4
boromeusz

Ma taką samą nadzieję, ten film spokojnie można by zrobić "z czerwonym znaczkiem" i na pewno by na tym nie stracił a wręcz odwrotnie.

widzialemwszystko

Aż tak to bym nie przesadzał, jak dla mnie powinno to być 15+, chociaż skończy się pewnie na 12 wzwyż. Gra Endera nie jest w końcu powieścią tylko dla dorosłych, nie ma tam scen seksu czy mordów(SPOILER: poza "zabiciem" Stilsona, Bonzo i rozwalenia formidów), przekleństwa jak padają to raczej sporadycznie.

boromeusz

Gadanie.. Ksiazka jest typowo dla dzieci. Chociaz bardziej inteligentna niz np. harry potter. Grupa docelowa wedlug mnie to 10-15 lat. A moze i jeszcze nizej..

fmd3d

Książka typowo dla dzieci? Nie sądzę - uważam że nie tylko. Cała seria ma szeroki target a dla dzieci wiele rzeczy moze nie byc do końca zrozumiałe - strategie walk, niuanse w dialogach....

ocenił(a) film na 6
fmd3d

Ta książką tylko dla dzieci jest w zalecanych lekturach dla US Marines. Nie wiedziałem, że w Armi Amerykańskiej też zaczeły dzieci walczyć ;)

norbar

Moze jest tam przytoczonych pare zagadnien jak: eksterminacja rasy, problemy komunikacyjne, elementy strategii, manipulacja, psychologia. Jednak jest to bardzo uproszczone wprowadzenie.. Moim zdaniem znakomicie nadaje sie dla dzieci ktore wykazuja zainteresowanie armia. Ender przezywa konsekwencje jakie niesie ze soba wojna, czuje sie odpowiedzialny. Na pewnym etapie rozwoju czlowieka wyjasnienie tego jest potrzebne i moze byc interesujace.. Mi osobiscie jednak czegos zabraklo w tej powiesci. Moze wczesniej przeczytalem zbyt wiele bardziej rozwinietych i emocjonujacych ksiazek. Jak sie zastanowie to moze naprawde pasowac do amerykanskich Marines, ktorzy na wstepie ,do humanistow i literatow raczej nie naleza..

fmd3d

Marines to nie są tylko półgłówki z karabinem w ręku, ale także często ludzie inteligentni. Moim zdaniem w Gra Endera nie jest lekturą dla żołnierzy, dlatego że posiada zagadnienia wymienione przez Ciebie. Tego uczą się w armii. Według mnie książka pokazuje co się może stać z człowiekiem i z jakimi problemami może borykać się podczas i po zakończeniu wojny. Ona nie ma uczyć, tylko ma pokazywać.

ocenił(a) film na 6
fmd3d

Eksterminacja rasy i manipulacja to typowo dziecięce tematy. Rozumiem że nie jest to fundacja ale książka jest na poziomie. Zreszta bez powodu Nebuli i Hugo nie przyznają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones