PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 225
ocen
6,4 10 1 79225
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Tak złego filmu nie widziałem od czasów Alien versus Predator. W skrócie: dwunastolatek dowodzi ziemską flotą walczącą z robakami, nie ma to ani żadnego uzasadnienia ani sensu. Losy świata w rękach Gimbusa, yeah. Pomijając ten idiotyzm to reżyser był chyba prześladowany w szkole jako dziecko. Najpierw głównego bohatera dusił brat :), potem jakiś osiłek w szkole, potem cała klasa go nie lubiła, później dowódca, później kolejny osiek itp. Niezły sposób na leczenie się z kompleksów.

użytkownik usunięty
jebak007

Zdajesz sobie sprawę, że to jest film na podstawie książki?

ocenił(a) film na 5

Nie czytalem ksiazki ale jesli film pokrywa sie z nia chociasz w czesci to jest bezsensu. Pozatym ciekawi mnie fakt korzystania przez ludzkosc z jaks miedzygalaktycznych tuneli a do wyniesienia na ludzi na orbite okolo ziemska wykozystywany jest naped rakietowy

ocenił(a) film na 6
doncaster_r

Jak ja uwielbiam ludzi, którzy z tak beztroską i radosną ignorancją potrafią powiedzieć, że coś jest bez sensu (w tym przypadku książka), kiedy w życiu nie widzieli tego na oczy i nie mają o tym zielonego pojęcia. A przydało by Ci się poczytać cokolwiek, bo Twoja gramatyka i ortografia leży i kwiczy, wzbudzając politowanie...

ocenił(a) film na 8
doncaster_r

Nieuk i ignorant jestes. zamiast tracic czas na filmwebie, popracuj nad ortografią głąbie :P

ocenił(a) film na 8
cronin35

Zastanawiam się co jest bardziej denne, wypowiedź doncaster_r, czy twoja na nią odpowiedź?

ocenił(a) film na 8
ast

jaka wypowiedź - taka odpowiedź. Czepia sie toto jakichś pierdół, ksiązki nie czytało, pisac po "polskiemu" nie umie, ale zjechac film - od razu gotowe. Nie czytate, nie pisate, a pyskate. I tyle w temacie.

cronin35

Ułomna logika. xD "Książki nie czytało", a zaraz potem dodajesz "ale zjechać film - od razu gotowe". To w końcu oceniamy w tym miejscu książkę, czy film, bo do tej pory byłem przekonany, że filmweb jest o filmach, a nie książkach? Sam tych książek nie czytałem i po tym co zobaczyłem w filmie zupełnie mnie do nich nie ciągnie. Może pewne fakty, których sens i logika w filmie kuleje, są tam lepiej wytłumaczone, ale... ten film w niektórych założeniach jest po prostu głupi. Dlaczego dzieciaki bez doświadczenia dowodzą ziemską flotą? To szkolenie to jakaś kpina. Polatali sobie w nieważkości i od razu dostają awans na komandora. Od misji (ponoć) zależą losy całej ludzkości, a (nie wspominając ponownie o tym, że zadanie powierza się gimbusowi) przygotowanie do tej roli trwa kilka tygodni. Serio? Pobił tego na początku - przyjęli go do akademii. Zrobił poziom w jakiejś grze - dostał awans. Etc, etc... Nawet scena gdy 30-kilku letni sierżant salutuje gówniarzowi wygląda idiotycznie, choć w zamyśle pewnie miała być pełna patosu.

ocenił(a) film na 6
proud_pl

Książka "Gra Endera" mimo małej objętości jest po brzegi wypełniona treścią i film bardzo kuleje na tym, że jest zwyczajnie za krótki, żeby godnie przenieść to co się działo na stronach książki na ekran. Gdyby film wyszedł w 2 częściach wtedy pewnie by było miejsce żeby dokładniej to pokazać.
W książce wyjaśnione jest, że dzieci w szkole bojowej to nie są jakieś tam dzieci, tylko wyselekcjonowani geniusze, a Ender był tym najgenialniejszym z genialnych. Do tego w książce pada stwierdzenie, że szczyt możliwości umysłowych przypada na ok 10-12 rok życia i chciano, żeby właśnie wtedy Ender dowodził flotom. Samo szkolenie też zostało bardzo skrócone względem książki. Tam trwało ono kilka lat, chyba dokładniej 3 lata, o ile dobrze pamiętam. Za to film pokazał to jako jakiś błyskawiczny kurs w sumie nie wiadomo czego.
Tak więc... Film jest średni o ile czytało się książkę i od podstawy wie co się z czego bierze. Jednak ktoś kto książki nie czytał, a obejrzał film tylko się zniechęci... Ale to może i lepiej, bo film niestety zdradza zakończenie, które w książce "zakończenie szkolenia" przez Endera jest tak genialnym momentem, że potem przez 3 dni nie można szczęki z ziemi podnieść... a tak, to film to zdradził i powieść wiele traci. Choć wciąż jest genialna.

ocenił(a) film na 3
jebak007

Muszę się zgodzić z przedmówcą. Wszystkie wątki były pokazane skrótowo i bez przeczytania książki wszystko wydaje się bez sensu. Film kiepski. Lepiej przeczytać książkę niż obejrzeć to filmidło.

ocenił(a) film na 8
slavemaster3

jako stary maniak gier powiem: ale za to grafika zajebista :D

ocenił(a) film na 7
jebak007

Gość jest imbecylem. Zresztą jego nick mówi sam za siebie. Sam jest gimbusem. Film jest skrótem książki. Poza tym, dla mnie nawet bez zaznajomienia się z książką nie jest bzdurą to, że wykorzystali "dzieciaka". Było to właśnie dosłownie WYKORZYSTANIE. Ale niestety niektórzy nie słyszą tego, co się do nich mówi. Idź być ignorantem gdzie indziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones