Film

1984 1 godz. 27 min.
5,8 46
ocen
5,8 10 1 46
44
chce zobaczyć
{"id":"5918","linkUrl":"/film/Grace+Quigley-1984-5918","alt":"Grace Quigley","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/59/18/5918/7203940.2.jpg"}
Samotna starsza pani mieszkająca w Nowym Jorku postanawia, że wynajmie płatnego zabójcę, aby pomógł jej rozstać się z tym światem.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Tytułowa Grace Quigley zbliża się do końca swego życia, mieszkając samotnie w nowojorskim apartamencie. Pewnego dnia starsza pani jest świadkiem morderstwa popełnionego przez Seymour’a Flint’a, znanego płatnego zabójcę. Grace postanawia, że nie umrze śmiercią naturalną i szantażuje Flint’a do zabicia jej. Jednak zanim to nastąpi chce, by ten pozbył się kilku jej przyjaciół.

studio
Cannon Group, The (przedstawia) / Cannon Films Inc. / Golan-Globus Productions / Więcej...
tytuł oryg.
Grace Quigley
inne tytuły
The Ultimate Solution of Grace Quigley
Więcej...
Pierwotnie film miał reżyserować Hal Ashby ale porzucił projekt.
Zdjęcia do filmu kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
W oryginalnym zakończeniu filmu Seymour Flint ginie tonąc w oceanie, podczas próby ratowania życia Grace. Jednak po negatywnych opiniach pierwszych osób które widziały film, producenci postanowili zmienić zakończenie na szczęśliwe.
  • film przeciętny

    nikky ocenił(a) film na 3

    można się przemęczyć, jest kilka akcentów komediowych; wydaje się, że to był ciekawy pomysł, ale trema jak go rozwinąć zeżarła reżysera i ostatecznie mało kto wydaje się w tym filmie autentyczny...