PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5929}
5,7 1 794
oceny
5,7 10 1 1794
Granica
powrót do forum filmu Granica

Film a książka

ocenił(a) film na 2

Jak dla mnie, film robi totalny mętlik w głowie. Książka dosłownie przedstawia inną historię niż film. Oczywiście, parę wątków jest z książki, ale nie widzę tu jakiejś spójności z filmem. Nie wiem, nie oglądałem filmu z 1938 roku, ponoć lepsza ekranizacja książki.

arsenowy

Również potwierdzam, iż film zupełnie nie odzwierciedla historii znanej z książki. Owszem, jako ekranizacja beznadzieja, ale jako film również wypada bardzo źle. Nieciekawy, chaotyczny, dość drewniani bohaterowie, słabe dialogi, brak porywającej fabuły. Słabiutko.

ocenił(a) film na 3
arsenowy

Dokładnie, ekranizacja słaba - nie odzwierciedla książki,pominięte są niektóre ważne wątki, nie został odzwierciedlony jej psychologizm.Dłuży się, nie jest ciekawy i bardzo...Sztuczny.Nie polecam maturzystom jako zamiennik dla lektury :).

arsenowy

Polecam wersję z 1938 roku, dużo lepiej nakręcona, no i jest ten smaczek, że powstała w realiach, w których rozgrywa się mniej więcej akcja. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones