PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221460}
7,5 11 216
ocen
7,5 10 1 11216
8,0 21
ocen krytyków
Grizzly Man

Wykorzystując materiał filmowy zmarłego i kilka wywiadów, Werner Herzog stworzył w Grizzly Man pasjonujący, jedyny w swoim rodzaju film. To podróż do jądra ciemności. To jeden z najlepszych filmów o przyrodzie jaki kiedykolwiek zrobiono - błyskotliwy i poetycki obraz o udręczonym, ale szczęśliwym człowieku wciągniętym w kontrowersyjną i prowokacyjną medytację na temat ludzkiego romansu z mitem natury i niewinności. Timothy Treadwell, doskonale znany obrońca niedźwiedzi grizzly, podróżujący z wykładami na ich temat, zginął w październiku 2003 roku. Został zabity i częściowo pożarty razem z jego dziewczyną Amie Huguenard przez niedźwiedzia grizzly w Parku Narodowym Katmai na Alasce. Herzog zdobył dostęp do 100 godzin materiału filmowego, jaki stworzył Treadwell przez ponad 13 sezonów, jakie spędził pośród niedźwiedzi na archipelagu Kodiak. Treadwell nie miał broni i wcielił się w rolę przyjaciela i obrońcy tych okrutnych i dzikich zwierząt. Nadał im imiona i, ignorując ekspertów, sportretował niedźwiedzie w książce i swych wykładach dla dzieci.

Rednacz_w_stanie_spoczyn
opis użytkownika

Historia Timothy'ego Treadwella, znawcę niedźwiedzi grizzly, który obserwował zwierzęta na Alasce żyjąc wśród nich. Swoją pasję przypłacił życiem: Treadwell i jego przyjaciółka, Amie Huguenard, zginęli w październiku 2003 roku, rozszarpani przez jednego z niedźwiedzi.

Herzog dysponował taśmą magnetofonową, na której zarejestrował się tragiczny wypadek.

Bill_Tom_II
opis użytkownika

Śmierć Timothy'ego Treadwella była równie sensacyjna jak jego życie: zakładając, że można żyć bezpiecznie pośród niedźwiedzi grizzly na alaskijskim odludziu, słynny obrońca niedźwiedzi, razem ze swą partnerką, Amie, został zabity i zmasakrowany przez zwierzęta, którym poświęcił lata życia i badań. Grizzly man to dokumentalny dramat ukazujący życie i śmierć tej niezwykłej postaci. Werner Herzog zyskał dostęp do ponad stu godzin materiału filmowego nakręconego przez Treadwell'a i stworzył swój film, będący przejmującym obrazem człowieka rozczarowanego cywilizacją i bezgranicznie oddanego swojej pasji. Wspaniały obraz przyrody, aktywizmu, obsesji i potencjalnego szaleństwa, który można zaliczyć do szczytowych osiągnięć Wernera Herzoga.

opis dystrybutora kina

"Grizzly Man" to wzruszający film dokumentalny, który opowiada historię Timothy'ego Treadwella - człowieka, który trzynaście lat swojego życia spędził na oswajaniu niedźwiedzi na Alasce. Ten nagrobny portret - Treadwell zginął rozszarpany przez niedźwiedzia w październiku 2003 roku - pokazuje przejmujący i nadludzki wręcz wysiłek człowieka, który poświęcił swoje życie, by spróbować przekroczyć granice między ludźmi a zwierzętami. Film Herzoga składa się z nakręconych przez niego wypowiedzi znajomych "Grizzly Mana" i fragmentów dziennika wideo, który Timothy przez lata prowadził.

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones