PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190316}

Grudge - Klątwa 2

The Grudge 2
5,9 29 435
ocen
5,9 10 1 29435
Grudge Klątwa 2
powrót do forum filmu Grudge - Klątwa 2

Zacznę od tego, że do seansu podszedłem bez żadnych uprzedzeń, z nadzieją, że druga część mnie czymś zaskoczy. I tak też się stało. Film zaskoczył mnie na każdej płaszczyźnie. Po pierwsze niespójna fabuła. Gdzie tu logika? Jak to się stało, że ów kreatura zaczęła zagrażać innym ludziom? Litości, na ile jeszcze sposobów będzie ukazywana ta blada kreatura w długich ciemnych włosach i prześcieradle na sobie?. Ile lat minie, zanim twórcy filmu o niej/nim zapomną i przepadnie w czeluściach filmowego archiwum? Kolejna sprawa: film jest nudny, do bólu. Nawet nie wiecie jak bardzo chciałem być przestraszonym, tylko czekałem by podskoczyć ze strachu do góry, no ale nie miałem okazji. Akcja jest przewidywalna, gra aktorska na przecietnym poziomie, miejscami poniżej przeciętnej, dlatego trzeba uważać, by nie przysnąć. Mija minuta za minutą, blada dziewczynka wkakuje pod stół, przemyka po pokoju, włazi do budki telefonicznej, pod pierzynę, po czym włazi do lustra??, no jest dosłownie wszędzie. Oplata włosami, łapie swoją bladą rączką i wydaje charakterystyczny dźwięk będący połączeniem odbijania i dźwięków wydawanych przez żaby. Zastanawia mnie fakt, jak tak słaby film może mieć tak wysoką średnią? Nie zasłużył na 1, bo nie jest 100% gniotem, na 2 też raczej nie, bo widziałem dużo słabsze filmy, ale naprawdę jest w nim mało elementów godnym uwagi. Na plus mozna zaliczyć klimatyczne zdjęcia, urodziwe aktorki...no i to by było na tyle. Jedynka była o niebo lepsza. Ocena 3/10

ocenił(a) film na 1
openminded

Podpisuję się w całej rozciągłości pod Twoim postem. Nie spodziewałam się po tym filmie wiele, jednakże nie sądziłam, że aż tak się rozczaruję.

ocenił(a) film na 5
anarchistt89

Zgadzam się z Przedmówcami. Jedynka podobała mi się bardzo (tym bardziej, że oglądałam ją w kinie, gdzie jak wiadomo thrillery i horrory bardziej oddziaływają na Widza) i nieraz się wystraszyłam (choć mój facet zasnął), a dwójka...W sumie zła nie była, ale do jedynki się nie umywa. I tak jak pisaliście- wszędzie, dosłownie wszędzie blady ryjek:/

ocenił(a) film na 7
openminded

Jeżeli mam być szczera to właśnie po takich filmach nie mogę spać . Od kiedy obejrzałam drugą część tego filmu zaliczam go do moich ulubionych horrorów . A jednak tak jak każdy film , ma on plusy i minusy . Zacznę może od plusów : Jedna z najlepszych scen w tej części to ta w szatni . Nie wiem czemu ale ciemny zakątek tego pomieszczenia oraz biała sukienka która za chwilę zamienia się w bladą postać przyprawiła mnie o dreszcze . kolejny plus - świetna charakteryzacja aktorki Takako Fuji która wciela się w tą bladą postać . Minusem natomiast jest dziwna i trochę niezrozumiana fabuła . No bo .. jak klątwa może przenieść się i atakować rodzinę w Chicago ? no i wcale nie straszne 2 sceny które wydawały się raczej nie śmieszne , ani nie straszne a bardziej żałosne . Mówię o scenie w budce ( zero strachu ! ) i scenie w gabinecie pedagog . reszta filmu świetna . oceniam go na 7/ 10 .

ocenił(a) film na 5
blackswan09

typowy współczesny horror

Ocena plusowa, tylko za efekty specjalne i jakość charakteryzacji... Ale z takimi możliwościami inni potrafiliby stworzyć cudo.

openminded

"trzeba uważać, by nie przysnąć" moglem wczesniej przeczytac ten komentarz bo niestety przysnalem :/ Nudny horror i tak jak napisales nielogiczna fabuła,a bac sie tez nei ma czego to przypominalo bardziej film obyczajowy...

ocenił(a) film na 2
openminded

horror do lat 13 :-P czyli dla dzieci ... ktoś kto widział takie arcydzieła horroru jak np Egzorcysta , będzie się śmiał ze scen w tym filmie , totalna amatorszczyzna .. 2/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones