Gunda

2020 1 godz. 33 min.
7,2 343
oceny
7,2 10 343
865
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":4}
{"type":"film","id":849122,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Gunda-2020-849122/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Gunda
  • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

Pamiętam jak byłam dzieckiem, miałam chyba 7 może 8 lat. Pojechałam na wakacje do babci na wieś i zaprzyjaźniłam się z cielaczkiem. Chodziłam z nim na łąkę, rozmawiałam, powierzałam mu swoje dziecięce tajemnice, radości i troski. I pewnego dnia przyjechali ludzie, którzy mieli go zabrać. Pewnie nie wiedziałam wtedy, że do rzeźni, ale moja rozpacz była tak wielka, że babcia ich odprawiła. Nie wiedziałam jednak, że umówiła się z nimi, że przyjadą następnego dnia o 5 rano i go zabiorą. Te emocje, uczucie straty przyjaciela i oszustwo babci jest we mnie do dzisiaj.
    Przepiękny, smutny film.

• Agatonik A to wszystko dla cielęciny bez której można się spokojnie obejść, ehh.

• Agatonik W podobnym wieku gdy pojechaliśmy w odwiedziny na wieś to akurat "rozbierali" cielaka. Był rozpięty na czymś w stylu kozła do ćwiczeń. Najbardziej wstrząsające były dla mnie wyciekające płyny, wówczas sądziłem, że to mocz, ale mogło być to coś innego. Na opakowaniach mięsa powinny obowiązkowo być zdjęcia z rzeźni.

• Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

nazuul Dokładnie. Tak jak na papierosach są zdjęcia chorych.