PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525}

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
8,1 305 082
oceny
8,1 10 1 305082
8,4 36
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część V Imperium kontratakuje
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Co się stało z Yodą?

ocenił(a) film na 10

W 1, 2 i 3 części Yoda został przedstawiony jako poważny Jedi, natomiast w cz 5 gdy przylatuje do niego Luke zachowuje się niczym gremlinowaty chochlik. Chichocze, przebiera w skrzynkach Luka, wyrzuca z niej różne rzeczy. Jak myślicie, od****ło mu na starość czy z samotności:)?

ocenił(a) film na 9
saper83

za bardzo nie wiem ale przecież nie wiedział chyba że Luke to syn Anakina kiedy go ujrzał po raz ostatni więc może chciał przed tym nieznajomym to ukryć więc taki stworek byłby najlepszym kamuflażem

ocenił(a) film na 9
Pacino

sorki chciałem napisać po raz pierwszy a nie ostatni

ocenił(a) film na 10
Pacino

Widział go po raz pierwszy, ale na pewno wyczuł w nim moc, a że wszyscy Jedi zostali wytępieni i wiedząc o młodym potomku Anakina, chyba jednak wiedział kto to jest.

ocenił(a) film na 10
saper83

w książkach SW są dwie teorie na ten temat:

Według ksiązki dziedzic imperium Zahna -Yoda udawał, aby wystawić na próbę Luke'a.

Według książki Yoda Mroczne spotkanie -Yoda zachowywał się tak, gdy był głodny

saper83

Co do wypowiedzi poprzednika: w książce 'Yoda: Dark Randewu' faktycznie napisane jest o takowym zachowaniu Yody, gdy jest głodny... Jednak z uwagi na to, że jest to najprawdopodobniej najgorsza książka z okresu Wojen Klonów można przyjąć, że autor raczej skupił się na znalezieniu analogii do swojego tekstu w VI części filmu, a nie na odwrót. Ja raczej obstawałbym w każdym razie przy pierwszej wersji a mianowicie, że Yoda wystawiał Lucka na próbę. Ponadto nie ma wątpliwości, że Yoda wiedział od początku z kim ma do czynienia ponieważ przez cały czas był w kontakcie z niematerialnym wcieleniem Obi-Wana, podobnie zresztą jak z Qui-Gonem (mistrzem Kenobiego)...

ocenił(a) film na 10
kondziu111_2

Wczoraj obejrzałem sobie "Imperium kontratakuje" i musze się zgodzić z wersją że Yoda wystawiał Skywalkera na próbę. Świadczy o tym scena w jego chatce, gdy Luke się denerwuje, że marnuje czas, a Yoda na to odpowiada "Nauczać go nie mogę cierpliwości, mu brak"

ocenił(a) film na 10
yoda0700

Z kumplem (również fanem SW) też sie nad tym zastanawialiśmy. Zauważcie, że takich nieścisłości między epizodami 1-3 a 4-6 jest o wiele więcej (w OT szturmowcy są ludźmi ,a NT pokazuje klony, R2 powinien pamiętać wydarzenia z NT itp.) książki mniej lub bardziej udolnie starają się rozwiązać ten problem. Co do Yody to on na 100% wiedział kim jest Luke, a ja skłaniam się do hipotezy, że wystawił go na próbę albo... zdziczał (zwariował, zeschizował ;-) ) od samotności i po klęsce- eksterminacji Jedi...

pozdro

ocenił(a) film na 9
z8k

Z8k pomiędzy trylogiami minęło 20 lat, w tym czasie Palpatine zaczął wymieniać klony na ludzi, w 8 roku przed bitwą o yavin Palpatine wymienił wszystkich

ocenił(a) film na 10
saper83

Właśnie nie wiem czemu Lucas zrobił takiego poważnego Jodę... Przecież ta postać (po e. 5-6) była fajna, zabawna i skierowana do młodej widowni:) Wiele dzieci miało koszulki i kołdry z wizerunkiem Jody:) A teraz jakie dziecko by chciało mieć Jodę na podkoszulku z poważną miną ??

ocenił(a) film na 10
saper83

Ja szczerze mówiąc zawsze myślałem, że z samotności mu nieco odbiło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones