PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=273934}

Gwiezdny pył

Stardust
7,3 147 510
ocen
7,3 10 1 147510
6,7 24
oceny krytyków
Gwiezdny pył
powrót do forum filmu Gwiezdny pył

z naprawdę niepowtarzalnego, Gaimanowskiego klimatu, zrobiono dość komediową i
wyolbrzymioną produkcję i to w dodatku dla młodszych widzów (tak to przynajmniej
odebrałam) nie ukrywam, że gdyby film nie był ekranizacją jednej z moich ulubionych
książek, miałabym do niego inne podejście i umiałabym go obiektywnie ocenić. dlatego
wszystkim ceniącym sobie dzieło N.Gaimana odradzam, a amatorom fantasy, komedii i
nietuzinkowej fabuły polecam.

ocenił(a) film na 8
A_Lest

Z magii literackiego pierwowzoru zostało niestety niewiele. Mam nadzieję, ze pewnego dnia inny reżyser się do tego zabierze i stworzy wierniejsza ekranizację. Choć czy można dobrze przenieść wyobraźnię na ekran?

ocenił(a) film na 8
A_Lest

Zgodzę się z przedmówcą, tym filmem mogą zachwycać się tylko ludzie, którzy nie znają prozy Gaimana lub debile, dla których książki to zbyt wielkie wyzwanie.

ocenił(a) film na 10
Puszek Fatalista

Prowokacja? Oceniłeś film na 8 oraz piszesz że Ci, którzy się nim zachwycają są debilami. Nie rozumiem tego. Wracając do tematu. Szanuję merytoryczną wypowiedź A_Lest, ale mam inne wrażenie po seansie. Osobiście uwielbiam Gwiezdny Pył zarówno pisany, filmowy, czytany oraz wzbogacony ilustracjami Vess'a.. Gaiman odwalił kawał dobrej roboty w książce, ale jako producent miał dość sporo do powiedzenia w sprawie filmu. Wiadomo że musiał on spełniać wymogi współczesnego kina, ale nie oznacza iż jest gorszy od książki. Fakt że jest inne zakończenie sprawia że jest równie fantastyczny. Osobiście polecam wszystkim, którzy mieli styczność z Gaimanem a tym co go nie czytali zachęcam do sięgnięcia po "Gwiezdny pył" bądź też "Nigdziebądź".

ocenił(a) film na 10
AJ_adrenalina

Gaimana czytałam dość dawno temu, ale pamiętam, że już wtedy uznałam, że to chyba byłoby najłatwiejsze do przeniesienia na ekran z jego dzieł. Choć animowana ekranizacja "Koraliny" wstrząsnęła mną tak samo jak książka. "Gwiezdny pył" jest piękny wizualnie, a aktorzy, nie dość, że naprawdę dobrzy, to na dodatek widać, że świetnie bawili się przy tym filmie. Reżyser miał prawo do własnej wizji, bo przecież każdy film będący ekranizacja książki jest w jakimś sensie kompromisem: nie wszystko da się przenieść na ekran. Dlatego oceniam film w oderwaniu od książki: i jedno, i drugie jest świetne. Czekam na ekranizacje innych powieści Gaimana, bo są bardzo plastyczne. Ciekawe, jak wyglądałby Londyn pod?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones