film

Halka

1937
1h 26m
6,6 205
ocen
6,6 10 1 205
Halka (Liliana Zielińska) żyje ze swoją matką chrzestną (Seweryna Broniszówna) w skromnej, góralskiej chacie. Pewnego dnia do wioski przyjeżdża panicz Janusz (Witold... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Halka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Halka (Liliana Zielińska) żyje ze swoją matką chrzestną (Seweryna Broniszówna) w skromnej, góralskiej chacie. Pewnego dnia do wioski przyjeżdża panicz Janusz (Witold Zacharewicz), żeby objąć swój dziedziczny majątek. Halka zakochuje się bez pamięci w przystojnym młodzieńcu, który obiecuje jej wieczną miłość i małżeństwo. Niebawem wHalka (Liliana Zielińska) żyje ze swoją matką chrzestną (Seweryna Broniszówna) w skromnej, góralskiej chacie. Pewnego dnia do wioski przyjeżdża panicz Janusz (Witold Zacharewicz), żeby objąć swój dziedziczny majątek. Halka zakochuje się bez pamięci w przystojnym młodzieńcu, który obiecuje jej wieczną miłość i małżeństwo. Niebawem w majątku pojawia się matka Janusza (Leokadia Pancewiczowa) informując go, że są zrujnowani, a jedynym ratunkiem jest ożenek z Zofią (Janina Wilczówna), córką bogatego stolnika. Niebawem wyjeżdżają. Cała wioska odwraca się od brzemiennej Halki, wspiera ją jedynie Jontek (Władysław Ladis-Kiepura), którego uczuciem niegdyś wzgardziła. Nie mogąc doczekać się powrotu ukochanego postanawia wyruszyć do miasta, gdzie dowiaduje się o zaręczynach Janusza. Zrozpaczona wraca do wioski i tu spotyka ją kolejny cios...

studio
Rex-Film
tytuł oryg.
Halka
inne tytuły
Halka Międzynarodowy
więcej
Film kręcono w Zakopanem (Polska).
W 1938 roku we Lwowie film otrzymał nagrodę Ministra Komunikacji na Festiwalu Filmowym, który odbył się w ramach Targów Wschodnich.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Aktorsko nie podołał, ale jego głos wynagradza wszystko inne. Przyznaję, że przed II wojną robili lepsze filmy niż dziś.

Ciekawy film....

użytkownik usunięty

Ogląda się bardzo dobrze... świetni przedwojenni aktorzy.
Polecam też "Straszny dwór" Leonarda Buczkowskiego z 1936
roku!

różnica między życiem kobiet 100 i więcej lat temu,a czasami dzisiejszymi jest ogromna!
kiedyś samotna matka postrzegana była jako kobieta "brudna",a dziecko,które urodziła będąc panną z góry skazane było na odrzucenie,bo było bękartem!
Halka- to jeden z moich ulubionych przedwojennych filmów z pięknym krajobrazem i...

więcej

Żadnych głosów??!!!

użytkownik usunięty

Żadnych wpisów?! No ludzie.....
Starego kina to już nikt nie ogląda?! Załamałem się...:(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones