PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6059}

Harry Angel

Angel Heart
7,6 48 448
ocen
7,6 10 1 48448
7,5 17
ocen krytyków
Harry Angel
powrót do forum filmu Harry Angel

Spoiler!


Co stało się z duszą Harrego skoro był żołnierzem i nie zawierał żadnego dealu z "Louis Cyphre" został przecież zamordowany.
W przeciwieństwie do Johnnyego który chcąc uciec przed diabłem zeżarł jego serce i w ten sposób (ukradł duszę???) skopiował wszystkie wspomnienia Angela.

Nie wiem czy czegoś nie pokręciłem.

ocenił(a) film na 8
QuantumOfSoul

Mi się wydaje, że Harry Angel to druga tożsamość Johnnego. Ten człowiek był chory psychicznie - miał takie wspomnienia jakby to nie on zabił tych ludzi. Jako Harry nie był tego świadomy, ale jako John znał prawdę. Pod koniec przeżył szok psychiczny i te dwie osobowości się na siebie nałożyły. Wtedy wyzbył się drugiej tożsamości i znowu był pierwotnym sobą. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

ocenił(a) film na 8
Perenelle

Czytałam poprzednie wyjaśnienia i na to wychodzi, że jednak się mylę.

ocenił(a) film na 9
Perenelle

Bardzo, ale to bardzo mylisz.

ocenił(a) film na 9
QuantumOfSoul

Najprościej można by uznać, że dusza prawdziwego Angela trafiła tam gdzie powinna (gdziekolwiek by to w tym wypadku nie było) i została zastąpiona przez duszę Johnny'ego na którą została nałożona osobowość i wspomnienia tego pierwszego.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Na to wychodzi, że film jest o wiele bardziej oryginalny niż przypuszczałam oraz muszę go kiedyś zobaczyć jeszcze raz. A co się stało z ciałem Johnnego?

ocenił(a) film na 6
Dealric

dziwny ten film, przecież jeśli to był Johnny to znał tych ludzi, których spotykał i oni znali jego, to jak oni mogli rozmawiać z nim jakby go zobaczyli pierwszy raz?

ocenił(a) film na 9
kocham_poduszke

Bylo powiedziane, ze przeszedl operacje plastyczna tearzy. Ogladaj uwaznie;)

ocenił(a) film na 10
QuantumOfSoul

Harry Angel to Johnny Favorite :)

ocenił(a) film na 10
QuantumOfSoul

Jeśli coś jest w filmie niejasne, to takie miało być założenie twórców. Tu nie ma miejsca na jednoznaczności.
Gorąco polecam książkę, jak dla mnie literackie odkrycie roku. Wiele wątków w filmie nie zostało poruszonych, a jedna ważna postać z kolei nie pojawia się wcale w powieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones