PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95746}

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter and the Goblet of Fire
7,6 409 588
ocen
7,6 10 1 409588
7,0 23
oceny krytyków
Harry Potter i Czara Ognia

W Hogwarcie rozgrywa się Turniej Trójmagiczny, na który przybywają uczniowie szkół z Francji i Bułgarii. Zgodnie ze starą tradycją, do turnieju mają być wybrani trzej przedstawiciele, każdej ze szkół. Jednak dziwnym zbiegiem okoliczności do turnieju zostaje wybranych czterech uczestników, w tym i Harry Potter. Odtąd na głównego bohatera czekają trzy zadania, a w związku z nimi wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód. Film "Harry Potter i Czara Ognia" to czwarta z kolei ekranizacja powieści J.K. Rowling.

opis użytkownika

14-letni Harry (Daniel Radcliffe) wyjeżdża na czwarty rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Nadchodzący rok zapowiada się niezmiernie ciekawie, gdyż w Hogwarcie, ku zaskoczeniu wszystkich, ma odbyć się Turniej Trójmagiczny. Z tej okazji przybywają tam uczniowie z Francji i Bułgarii. Zgodnie z prastarym regulaminem w rywalizacji mogą uczestniczyć tylko trzej zawodnicy (po jednym z każdej szkoły) wybrani przez Czarę Ognia. Dziwnym zbiegiem okoliczności tym razem wytypowanych zostaje czterech, w tym i Harry.

Duszek
opis użytkownika

W czwartym roku nauki Harrego w Hogwarcie organizowany jest Turniej Trójmagiczny, w którym biorą udział przedstawiciele 3 magicznych szkół. Rywalizują ze sobą w bardzo ciekawych zadaniach i są wybierani przez niezależnego sedziego: Czarę Ognia, ktora w tym roku robi niespodziankę: Hogwart będzie mial 2 reprezentantów, a jednym z nich będzie Harry Potter! Jakby sprawy i tak nie były złe, w dodatku straszny lord Voldemort wydaje się gotowy do powrotu w świat żywych...

miss_noone
opis użytkownika

Podczas wakacji, Harry Potter (Daniel Radcliffe) wraz z przyjaciółmi - Ronem (Rupert Grint) i Hermioną (Emma Watson) wyjeżdża na Mistrzostwa Świata w Quidditchu, w którym mają zmierzyć się dwie najlepsze drużyny świata. Lecz radość z wygranej, przerywa pojawienie się na niebie Mrocznego Znaku - symbolu Voldemorta. I gdy Harry, z radością wraca do bezpiecznego Hogwartu, również tam zostaje wplątany w intrygę. W Szkole Magii ma się odbyć Turniej Trójmagiczny, w którym zmierzą się trzej zawodnicy. Po jednym z każdej szkoły. Dziwnym zbiegiem okoliczności, Czara Ognia wybiera również czwartego zawodnika - Harry'ego. Czy Potterowi uda się przejść trudne zadania turniejowe oraz rozwiązać zagadkę?

Skylaria
opis użytkownika

Harry rozpoczyna czwarty rok nauki w Hogwarcie - Szkole Magii i Czarodziejstwa. Podczas tego roku w szkole zajdzie wiele istotnych zmian, których bezpośrednią przyczyną jest Turniej Trójmagiczny. Ów Turniej organizowany jest bardzo rzadko, a jego organizatorzy dostępują wielkiego zaszczytu. Udział w nim bierze trójka reprezentantów największych magicznych uczelni - Hogwartu, Beauxbatons i Durmstrangu. Ich wyboru dokonuje Czara Ognia. Jednak tym razem Czara wybiera dodatkowego, czwartego reprezentanta, a jest nim młody Potter. Harry i jego wierni przyjaciele - Ron i Hermiona - wyczuwają w tym spisek Ciemnych Sił. Młodzieniec nie ma wyboru i musi wraz z pozostałymi reprezentantami przejść przez trzy turniejowe zadania. Ponadto Harry męczony jest przez koszmary, które niezmiennie przedstawiają jeden obraz Sami-Wiecie-Kogo odzyskującego siły. Chłopak nie wie, iż jego wizje wkrótce znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości...

ukwial
opis użytkownika

Do Hogwartu przybywają delegacje dwóch innych szkół magicznych - Beaxbautons i Durmstrang. Związane jest to z organizowanym w Hogwarcie Turnieju Trójmagicznym, w którym biorą udział reprezentanci tych trzech szkół, po jednym z każdej. O dziwo, zostaje wybranych czterech reprezentantów, a tym czwartym jest właśnie Harry Potter. Od tego momentu główny bohater będzie musiał się zmagać z wieloma wyzwaniami i trudnościami nie tylko fizycznymi, ale i sercowymi. Po tylu przeżyciach, Potter będzie świadkiem powrotu wielkiego czarnoksiężnika, Lorda Voldemorta. Co z tego wyniknie dla Harry'ego? Czy Harry znajdzie wreszcie swoją drugą połówkę? Kto stoi za spiskiem szykowanym w Hogwarcie? Kto wygra Turniej Trójmagiczny? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w filmie "Harry Potter i Czara Ognia"!

Fawkes
opis użytkownika

Złowieszczy Mroczny Znak rozświetla niebo nad kempingiem fanów qudditcha zapowiadając powrót Lorda Voldemorta i śmiertelnie grożąc Harry'emu. Tymczasem Dumbledore ogłasza , ze Hogwart bedzie organizatorem Turnieju Trójmagicznego, jednego z najbardziej ekscytujących i niebezpiecznych turniejów magicznych czarodziejów. W zawodach tych biorą udział przedstawiciele największych szkół magii, którzy, by wygrać Puchar, konkurują ze sobą, wykonując śmiertelnie niebezpieczne zadania.
Z niewyjaśnionych przyczyn Czara Ognia wyrzuca nazwisko Pottera, choć jest on o trzy lata za młody, by wziąć udział w turnieju. Harry rozpoczyna przygotowania , bowiem będzie musiał pokonać smoka, zanurzyć się w głębiny wielkiego jeziora oraz przejść żyjący własnym życiem labirynt. Jednak wszystkie te wyzwania bledną przy najbardziej przerażającym - znalezieniu dziewczyny, z którą mógłby wybrać się na Bal Bożonarodzeniowy. Smoki, druzgotki czy trytony są dla Harry'ego niczym w porównaniu z perspektywą zaproszenia uroczej Cho Chang.
Rozpoczyna się turniej. Podczas, gdy Harry i pozostali zawodnicy zmagają się z ruchomymi ścianami przerażającego labiryntu, ktoś lub coś uważnie się im przygląda. Zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, ale im bliżej znajduje się Puchar Trójmagiczny, tym bardziej wszystko jest nie takie, jak się wcześniej wydawało - Harry'ego czeka nieuniknione spotkanie z prawdziwym złem.

Kathleen
opis użytkownika

Część czwarta Harrego Pottera rozpoczyna się snem Harrego gdzie znajduje się Lord Voldemort i dwóch jego kompanów i jeden z nich jest to Peter Pettigrew, którego poznaliśmy w poprzedniej części. Ten cały sen toczy się w domu opuszczonym oraz jeszcze występuje w tym śnie wąż Voldemort. Później rozpoczyna się Turniej Trójmagiczny, na początku każdy ma włożyć do pucharu swoje imię, ale mogą tylko Ci którzy skończyli 17 lat. Pierwszym zadaniem jest pozyskanie jaja smoka lecz najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy smok trafia jednak na Harrego.
Drugim zadaniem jest uwolnienie jednej z 5 osób które się znajdują na podnóżu jeziora.
Następnym zadaniem jest odnalezienie w labiryncie pucharu.

Hani
opis użytkownika

Harry Potter (Daniel Radcliffe) wraz z przyjaciółmi, Ronem (Rupert Grint) i Hermioną (Emma Watson) powraca do Hogwartu na czwarty rok nauki. Tymczasem ma się tam odbyć Turniej Trójmagiczny, na który zjeżdżają się do Hogwartu szkoły magii z Bułgarii i Francji. Czara Ognia ma wybrać z każdej ze szkół jednego reprezentanta. Ale dziwnym zbiegiem okoliczności wybiera czterech zawodników, wśród nich Harry'ego, który nie ma określonego regulaminem wieku. Teraz musi zmierzyć się ze smokiem, głębinami jeziora i labiryntem, który przenosi go do Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać.
 
 

Eduardo
opis użytkownika

Kiedy imię Harry'ego Pottera zostaje ogłoszone przez Czarę Ognia, staje się on uczestnikiem Turnieju Trójmagicznego - rozgrywanego od lat, pomiędzy trzema szkołami magii wyścigu, po chwałę. Jednak to nie Harry podał swoje imię Czarze Ognia - kto zatem to zrobił? Teraz, jako uczestnik Turnieju, musi zmierzyć się z przerażającym smokiem, wściekłymi wodnymi demonami i zaczarowanym labiryntem, który przenosi go w szpony okrutnego Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać. W czwartej części filmowej adaptacji powieści J.K. Rowling o przygodach Harry'ego Pottera, wszystko się zmienia... Harry, Ron i Hermiona przestają być dziećmi i podejmują wyzwania o jakich nawet nie śnili.

[opis dystrybutora]

Ghost_Love_Score
opis użytkownika