PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396969}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
7,5 325 754
oceny
7,5 10 1 325754
6,5 31
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Wersje rozszerzone ;)

ocenił(a) film na 10

Wie ktoś może czy powstaną wersje rozszerzone wszystkich części(bo gdzieś słyszałem, ze mają powstać), a jak tak to może wiecie kiedy?

igrek3_2

1 i 2 czesc hp juz sa w wersjach rozszerzonych
mozliwe ze azkaban tez juz ma wersje z dodatkowymi scenami.

jednak te wersje są bez dubbingu i bez polskich napisow.

ocenił(a) film na 10
Doh

no tak, ale mi chodziło o te wersje reżyserskie, gdzie każdy film jest rozszerzony i jakąś 1h. Bo te wersje co teraz wyszły mają tylko wplecione sceny z drugiej płyty dvd. Czyli to tlyko jakieś 10 minut więcej filmu ;) Więc wiecie cos?

ocenił(a) film na 9
igrek3_2

Przyłączam się do pytania

ocenił(a) film na 10
metalzul86

Hallo ;) Naprawdę nic nie wiecie?

igrek3_2

słyszałem że Azkaban bedzie 15 stycznia, a Czara 04 marca

filmowy_laufer

Wersje rozszerzone maja wyjść po ostatnim nakręconym filmie. Ale dokładnie nie wiem jaki jest przybliżony termin wydania.

ocenił(a) film na 10
ogierer

Ok. Dzięki ;) A wiesz może o ile minut będą dłuższe filmy?

ocenił(a) film na 9
igrek3_2

info z 13 sierpnia 2009

Harry Potter rozszerzony jak "Władca Pierścieni"

Zgodnie z informacjami pojawiającymi się w sieci studio Warner Bros. planuje wydać na DVD rozszerzone wersje kolejnych filmów serii o Harrym Potterze.
Na razie szczegóły specjalnych wydawnictw nie są jeszcze znane, ale wiadomo już, że każdy z filmów serii pojawi się na DVD i Blu-ray wzbogacony o sceny i sekwencje, które usunięte zostały w czasie montażu.

W 2007 roku Warner Bros. informował, że rozszerzone wersje filmów mają być dłuższe od oryginałów o około 30 minut, a każdy z boxów składać miał się z 4 płyt: na jednej z nich miała znaleźć się oryginalna wersja filmu, na drugiej rozszerzona, a na dwóch pozostałych specjalne dodatki. Premiera pierwszego z wydawnictw, boxu z "Kamieniem filozoficznym" miała odbyć się w połowie 2008 roku.

Dziś w sklepie internetowym Amazon.com składać można już zamówienia na "Ultimate Collector's Edition" z filmami "Harry Potter i kamień filozoficzny" i "Harry Potter i komnata tajemnic" , które okazać się mogą pierwszymi częściami rozszerzonej serii. Specyfikacja tych wydawnictw na razie nie jest jeszcze znana.

źródło: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=57583&strona=dvd

Czyli w sumie wynika z tego że nic nie wiadomo. Kamień filozoficzny miał być w połowie 2008 roku a rok później zastanawiają się czy to w końcu wyszło czy nie. Teraz mamy 2011 rok i chyba dalej mało co kto wie :/

Mnie się wydaje że te rozszerzone wersje o ok 7 minut powychodziły pierwsze po zaprzestaniu puszczania danego filmu w kinach, i te dodane sceny są jako dodatki gdzieś tam na płytkach. To co wychodzi niby teraz od kilku lat to te same rozszerzenia ale wmontowane już w odpowiednie miejsca w filmach. Natomiast te wersje porozszerzane o 30 minut wyjdą pewnie już po zejściu z kin drugiej części Insygniów. Tak się mi wydaje:p

Tutaj można podobno obejrzeć wersje z rozszerzeniami wmontowanymi przez fanów
http://www.fanedit.org/

ocenił(a) film na 9
metalzul86

Te oficjalne wersje z rozszerzeniami wmontowanymi w film wygląda na to że mają tylko puki co Kamień Filozoficzny i Komnata Tajemnic. Tak by wynikało z informacji o długości filmów z wikipedii:


KAMIEŃ FILOZOFICZNY
Czas trwania: 152 min (wersja kinowa), 160 min (wersja rozszerzona)

KOMNATA TAJEMNIC:
Czas trwania: 161 min (wersja kinowa), 174 min (wersja rozszerzona)

WIĘZIEŃ AZKABANU
Czas trwania: 141 min

CZARA OGNIA
Czas trwania: 151 min

ZAKON FENIKSA
Czas trwania: 138 min

KSIĄŻĘ PÓŁKRWI
Czas trwania: 147 min


Co ciekawe długości trwania niektórych części na angielskiej wikipedii różnią się od tych na polskiej:

KAMIEŃ FILOZOFICZNY
Polska: 152 min
Angielska 144 min

CZARA OGNIA
Polska: 151 min
Angielska: 157 min

KSIĄŻĘ PÓŁKRWI
Polska: 147 min
Angielska: 153 min

ocenił(a) film na 10
metalzul86

Dziwne...Może poprostu się pomylili... A na rozszerzone wersje czekam z niecierpliwością i na pewno kupię. Wyglada na to, że każda częsć będzie trwała ponad 3h.

Dzięki za info ;)

ocenił(a) film na 9
igrek3_2

http://fanedit.org/category/harry-potter/

tutaj są dostępne trzy części z dodatkowymi scenami wstawionymi przez fanów w odpowiednie momenty filmów

ocenił(a) film na 10
metalzul86

Wielkie dzięki ;)

ocenił(a) film na 10
igrek3_2

Aby to obejżeć trzeba się najpierw zarejestrować? Bo jak klikam tego linka, a potem wybrany film to jest tylko opis, komentarze i okładka.

ocenił(a) film na 9
igrek3_2

Szczerze, to nie mam pojęcia, bo jeszcze nie próbowałem oglądać ani pobierać z tej stronki.

ocenił(a) film na 10
metalzul86

Aha. Dzięx ;)

użytkownik usunięty
metalzul86

tylko po kilka(naście) minut różnicy? Mi to wygląda jakby po prostu zostały wplecione sceny usunięte, które są na drugich płytach DVD...

ocenił(a) film na 10

Bo tak jest. Te wersje, które teraz wyszły(Kamień, Komnata, Więzień i Czara) mają tylko sceny z drugich płyt DVD. Dopiero, jak wejdzie Insygnia Śmierci II do kin, zrobią 4 płytowe wydanie, gdzie:

Pierwsza płyta - to normalny film
Druga Płyta - Film rozszerzony o: sceny, które, były na drugiej płycie we wcześniejszych wydaniach(15 minut), oraz dodatkowe sceny, których nigdzie wcześniej nie widzieliśmy(45 minut). Razem jakaś godzina ;)
Trzecia Płyta - Dawna druga płyta, czyli dodatki.
Czwarta Płyta - Całkiem nowe dodatki.

ocenił(a) film na 8
igrek3_2

Czy są to potwierdzone informacje czy tylko takie przypuszczenia fanów?.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Wiadomo coś na ten temat??

ocenił(a) film na 8
Doh

tutaj sie zgodze w necie znalazlem angielska wersje harrego pottera i kamienia filozoficznego ze scena kiedy snape podczas lekcji zbliza sie do potttera siada na krzesle i cos do niego mowi,albo kiedy odejmuje 5 pkt gryffindorowi, a także widzialem scene jak neville zostal zaczarowany czarem z tymi nogami ze musial skakac tak jak w ksiazce i ze potter odnajduje flamela na karcie

ocenił(a) film na 8
sobol1237

i wersja filmu trwa 2h 38 min 50 sek

ocenił(a) film na 10
Doh

Z tego co ma widziałam, the philosofer's stone i the chumber of secrets, są z polskimi napisami...

igrek3_2

można już zakupić w Polsce wydanie 3DVD
1płyta - film
2płyta - dodatki
3płyta - dodatki

myślę, że za jakiś czas pojawi się wersja 4DVD, czyli dołożą 4tą płytę z rozszerzonym filmem. taka wersja już jest zagranicą, ale dotyczy narazie tylko kamienia filozoficznego i komnaty tajemnic
dość niedawno ja jakimś amerykanskim kanale, chyba abc (mozna bylo ogladac online) przez tydzień leciały po parę razy wszystkie części harrego w wersji rozszerzonej.
jeżeli w tv puścili wersje rozszerzone to wątpie, aby nie mieli w planach wydać ich na dvd i blu-rayu

ocenił(a) film na 10
ArusArczes

A wiesz może o ile minut były rozszerzone w tv??

ocenił(a) film na 7
igrek3_2

może w amerykańskiej tv jest w wersji rozszerzonej ale ogólnie w polskiej telewizji nie pokazują filmów w wersji rozszerzonej tylko wersję kinową. Na przykład władca pierścieni w TVN jest wersją kinową kiedy od dawna jest wersja rozszerzona. Rok temu jak na wakacjach byłem w Anglii u wuj to widziałem właśnie władcę w wersji rozszerzonej co mnie zdziwiło.

pawel_murdock

no tak, to normalne w polsce ;)
ale chodziło mi o to, że skoro pokazują w usa rozszerzone filmy, to jest większe prawdopodobienstwo ze wyjdą takowe na dvd/bluray

igrek3_2

wplecione były sceny usunięte do filmu, wiec wystarczy dodac czas trwania scen usunietych do filmu

ocenił(a) film na 10
ArusArczes

Kurcze, ciekawe, kiedy będzie coś wiadomo ... ;)

ocenił(a) film na 10
igrek3_2

Jeśli ktoś zakupił 3 płytowe wydania to mógłby mi powiedzieć ile trwają poszczególne części w wersji rozszeroznej?

Wiem, że KF ttrwa 152(160) wersja rozszerzona)
KT 161(174 wersja roz)

A reszta?

ocenił(a) film na 9
igrek3_2

Wie ktoś może czy jest gdzieś dostępna rozszerzona wersja Insygniów z wplecionymi scenami usuniętymi z kinowej wersji ???

ocenił(a) film na 10
metalzul86

Wiadomo coś?

ocenił(a) film na 10
igrek3_2

????

ocenił(a) film na 7
igrek3_2

http://www.snitchseeker.com/harry-potter-news/video-teaser-trailer-for-harry-pot ter-films-definitive-collection-dvd-bd-box-set-86247/ zwiastun wersji reżyserskich

kacperowski20

a wiecie o tym że Harry potter i ksiażę półkrwi był bardziej przybliżony książce np. wspomnienia od dumbledore'a i yates specjalnie wyciał (na wersje rozszerzona), i gdy wyjdzie wersja można zobaczyc księcia dłuższego i trochę przybliżony książće, a nie romansidło,

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Tak ale książę półkrwi nie ma rozszerzonej a szkoda :(

ocenił(a) film na 9
igrek3_2

Odgrzewam temat gdyż interesuje mnie reszta (poza Kamieniem Filozoficznym i Komnatą Tajemnic) wersji reżyserskich filmów o Harry Potterze.
Czy już jakieś informacje są co do pozostałych części sagi kiedy będą wersje BR reżyserskie?
Już jesteśmy długo po premierze ostatniej z części HP a mimo wszystko nadal nie widzę możliwości zakupu wersji BR w wydaniach reżyserskich poza KF i KT.

Zatem....czy macie jakieś informacje na ten temat?

khazad7_2

Jak widać, wszyscy wcisnęli nam kit. Tak wyszły wersje rozszerzone ale o zaledwie sceny z dodatków. Polska wersja KF trwa o 8 minut więcej podczas gdy usa mają w0 minut, gdyż u nich wersja kinowa była krótsza.

To, że wyszły by porządne EE jak LOTR, musiałoby tchnąć producentów na kase, choć zarobili za serie 7 miliardów.

Podsumowująć wersji reżyserskim chyba nigdy nie zobaczymy (:(

igrek3_2

I co żadnych informacji nie ma. Może jest jeszcze jakaś nadzieja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones