PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113008}

Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter and the Order of the Phoenix
7,5 328 769
ocen
7,5 10 1 328769
6,2 26
ocen krytyków
Harry Potter i Zakon Feniksa
powrót do forum filmu Harry Potter i Zakon Feniksa

W tej czesci pani Rowling wspomniala o polsce! Jest to krotka wzmianka ale jednak. Kiedy hagrid
wraca do hogwartu mowi gdzie i po co byl mowi ze w polsce natrafil na trola. Nie jest to nic
nadzwyczajnego ale fajnie ze w takiej ksiazce pojawil sie nasz kraj.

użytkownik usunięty
julasek1998

Ci co czytali książki powinni o tym wiedzieć, że wzmianka o naszym kraju nastąpiła już w "Czarze Ognia"...

Nie przypominam sobie. Mozesz mi powiedziec kiedy? Uwierz mi czytalam kazda ksiazke po10 razy jak nie wiecej. Poprostu umknelo mi cos.

użytkownik usunięty
julasek1998

Nie pamiętam dokładnie,bo dawno czytałam tą część, ale wiem, że podczas mistrzostw świata w Quidditchu, Jo napisała o polskiej drużynie -Gobliny z Grodziska, poza tym jest w grze taki manewr, czy jak to nazwać, który nazywa się "zwód wrońskiego" ;d więc..yeaah, nie jesteśmy jednak tak zacofani,skoro już kilka razy wspomniano o Polakach ;)

Teraz pamietam, dzieki ;-)

ocenił(a) film na 5

i właśnie ten Wroński (Józef) grał w Goblinach. :)

ocenił(a) film na 7

Nie ma tam nic o Goblinach z Grodziska... A zwód Wrońskiego mógł tak zostać po prostu przetłumaczony, nie zastanowiłeś się? xd

Ale jeżeli się mylę, to mnie popraw:)

użytkownik usunięty
Ryloth

Po pierwsze, jestem dziewczyną, widocznie mój nick w rodzaju żeńskim na to nie wskazuje.;x Co do Zwodu Wrońskiego, nie sądzę, żeby ktoś miał aż tak spolszczać nazwiska, zresztą w książce było chyba napisane, że to Polak, a w angielskim jest po prostu Josef Wronski, a Zwód Wrońskiego to "Wronski Feint". Co do Goblinów, jak pisałam, dawno czytałam książkę, więc przyznam, że nie pamiętam kiedy pojawiła się ta informacja (może ktoś wie?;p), ale znalazłam ich na Wikipedii, więc musiało to być w książce.. zresztą Wroński był szukającym w tej drużynie,więc to się łączy...

ocenił(a) film na 7

Czytałem dopiero początek Czary i nie znalazłem żadnych informacji na temat Wronskiego.

Przepraszam, że nie zastanawiałem się nad twoją płcią xd

Ryloth

Wroński jest w książce wspomniany jako polski szukający. A Gobliny nie były wspomniane, informacja może pochodzić z książki Quidditch przez wieki.

ocenił(a) film na 7
mikoszr

O, to miło wiedzieć, że ten najsłynniejszy zwód w quidditchu to dzięki Polakowi ;)

I byl tez podany jakis polski zawodnik quidditcha, ale nie pamietam jak sie nazywal. Na pewno mial dosc polskie imie ;-)

julasek1998

Miło, bardzo miło. Czyli to oznacza że u nas też są czarodzieje i czarownice.

dastan3000

HAHAHAHA ja o tym samym pomyślałam. Nadal oczekuje na list z Hogwart'u mimo że powinnam teraz kończyć 4 klasę i myśleć już o . sumach. Ktoś rzucił jakiś urok na magiczne pióro i nie wpisało mnie na listę :-P

julasek1998

Mnie tak samo. Obawiam się moja droga, że już tam nie pójdziemy :( ale na list z Hogwartu będę czekał nawet za 10 lat.

ocenił(a) film na 7
dastan3000

Wszyscy w domu zdrowi? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones