PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113008}

Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter and the Order of the Phoenix
7,5 328 709
ocen
7,5 10 1 328709
6,2 26
ocen krytyków
Harry Potter i Zakon Feniksa

W filmie ,,Harry Potter i Zakon Feniksa" Harry, po rozpoczęciu piątego roku nauki w Hogwarcie, dowiaduje się, że spora część czarodziejskiej społeczności uwierzyła, iż historia o jego niedawnym spotkaniu z Lordem Voldemortem to kłamstwo. Wystawia to nasz szwank uczciwość młodego czarodzieja. Co gorsza, Minister Magii Korneliusz Knot, zatrudnił nową nauczycielkę obrony przed czarną magią, dwulicową profesor Dolores Umbridge, zupełnie nie przygotowuje młodych czarodziejów do obrony przed zagrażającymi mrocznymi mocami. Widząc to, Harry, zachęcany przez przyjaciół, Hermionę i Rona, bierze sprawy we własne ręce. Podczas potajemnych spotkań z małą grupą uczniów, którzy tytułują siebie ,,Gwardią Dumbledore'a." Harry objaśnia im tajniki obrony przed czarną magią, przygotowując odważnych, młodych czarodziejów do zbliżającej się niezwykle ważnej konfrontacji.

opis użytkownika

Harry Potter tym razem nie może mieć spokojnych wakacji. Lord Voldemort powrócił, a prasa czarodziejska milczy na ten temat. Na mugolskim osiedlu Little Whinging pojawiają się Dementorzy, a zbzikowana sąsiadka Dursley'ów pani Figg jest charłakiem! W dodatku Harry staje przed całym Wizengamotem za użycie czarów przez nieletniego, a Straż Przednia zabiera go do kwatery głównej Zakonu Feniksa - organizacji powołanej przez Dumbledora do walki z Sam-Wiesz-Kim. Tymczasem w Hogwarcie rządy przejmuje sprzymierzeniec Korneliusza Knota i nauczycielka obrony przed czarną magią profesor Umbridge. Wygląda na to, że nikt nie wierzy Harry'emu i Dumbledorowi, że Lord Voldemort odrodził się na nowo. Kiedy zaatakuje wszystko wyjdzie na jaw, ale czy wtedy nie będzie już za późno?

Maja
opis użytkownika

Harry znów spędza straszne wakacje u swojego wujostwa. Zawsze wieczorem słucha wiadomości w telewizji by wiedzieć czy nie zdarzyły się żadne ataki śmierciożerców. Pewnego dnia na Private Drive zjawiają się dementorzy. Gdyby nie magiczne umiejętności Harrego, on i jesgo kuzyn zostaliby obdarowani "pocałunkiem dementora". Okazuje się też że sąsiadka Harrego pani Figg jest charłakiem. Kilka dni od tego wydarzenia po Harrego przylatuje grupa czarodziejów w tym Szalonooki Moody oraz młoda czarownica Tonks. Zbierają oni Harrego do kwatery głownej Zakonu Feniksa - stowarzyszenie powołane przez Albusa Dumbledora do walczenia z śmierciożercami. Harry znowu wraca do Hogwartu, a tam ma wiele ciekawych przygód. Jakich dowiecie się oglądając najnowszy film - Harry Potter i Zakon Feniksa.

dyzio163
opis użytkownika

Po strasznych wydarzeniach z czerwca Harry jak zwykle powraca do domu swojego wujowstwa. Przyjaciele milczą, a nikt nie mówi o powrocie najpotężniejszego czarnoksiężnika na świecie. Pewnego wieczoru Harry i jego kuzyn Dudley zostają napadnięci przez dementorów - strażników Azkabanu. Kilka dni później Harry dostaje się do siedziby Zakonu Feniksa- organizacji powołanej przez Dumbledora, której głównym zadaniem jest walczenie z Czarnym Panem. Okazuje się, że tak naprawdę niewiele osób wierzy Harremu i większość uważa go za szaleńca, który opowiada bajki o powrocie Voldemorta.
Co wydarzy się na 5 roku w Hogwarcie? Dla kogo serce Harrego zacznie bić mocniej? Dlaczego Ministerstwo przysyła do Hogwaru swojego wysłannika?

Part_of_me
opis użytkownika

To już piąta część z serii o młodym czarodzieju Harrym Potterze. W tej części Harry, będąc na wakacjach u wujostwa zostaje zaatakowany przez dementorów. Zostaje postawiony w stan oskarżenia przed Wizengamotem. W szkole panują nowe porządki. Ministerstwo wprowadza Wielkiego Inkwizytora Hogwartu - Dolores Umbridge, która usiłuje zatrzymać stosowanie czarodziejskich praktyk na terenie szkoły. Dumbledore powołuje do działania Zakon Feniksa, który ma na celu powstrzymanie Lorda Voldemorta, który po swoim powrocie rośnie w siłę. Harry przez połączenie z Czarnym Panem jakim jest blizna ma sny, które kierują go do Ministerstwa Magii, gdzie może być ukryta broń Voldemorta...

kinomanka
opis użytkownika

Po miesiącu spędzonym u wujostwa, gdzie Harry był kompletnie odcięty od świata magii, z Little Whinging zabierają go do kwatery Zakonu Feniksa znajomi czarodzieje. Tam główni bohaterowie dowiadują się o tajnych planach owej organizacji.
Wkrótce nadchodzi czas, by rozpocząć piąty rok nauki w Hogwarcie, gdzie - jak się okazuje - Harry jest uważany przez wielu znajomych za szaleńca, a to głównie za sprawą fałszywych doniesień prasowych na temat ostatnich wydarzeń w Hogwarcie. Harry'ego i jego przyjaciół czeka mnóstwo nauki, a na dodatek w gronie nauczycielskim pojawia się członek Ministerstwa Magii, który chce zaprowadzić w szkole nowe porządki. Harry, Ron i Hermiona organizują tajne zebrania "Gwardii Dumbledore'a", na których odbywają lekcje obrony przed czarną magią w obliczu odrodzenia się potęgi Lorda Voldemorta...

HellBull
opis użytkownika

Harry Potter po dramatycznych przeżyciach podczas Turnieju Trójmagicznego, wraca do domu Dursleyów. Wakacje tym razem spędza nie tylko samotnie, ale i w obawie przed Voldemortem i jego poplecznikami. Pewnego wieczoru, Harry i jego kuzyn, Dudley, zostają napadnięci przez dementorów - strasznych stworów, które wysysają z ludzi szczęśliwe wspomnienia. Harry, by obronić siebie i swojego kuzyna, używa zaklęcia Patronusa. Za jakiś czas musi się wstawić przed Wizengamotem za nielegalne użycie czarów. Gdyby nie pomoc Dumbledore'a, Harry musiałby pożegnać się z Hogwartem. Co wydarzy się w tym roku szkolnym? Czy Voldemort znów planuje coś strasznego?

Piranha
opis użytkownika

Po powrocie Lorda Voldemorta, największego czarnoksiężnika wszechczasów, świat magii nie jest już bezpieczny. Harry i jego kuzyn Dudley zostają zaatakowani przez parę dementorów w najmniej spodziewanym miejscu - mugolskiej dzielnicy Little Whinging. Niebawem członkowie Zakonu Feniksa eskortują młodego czarodzieja do kwatery głównej swojej organizacji. Tam chłopak dowiaduje się, że działalność stowarzyszenia polega na walce z ciemnymi mocami. Wkrótce Potter rozpoczyna piąty rok nauki w Hogwarcie - szkole dla czarodziejów i czarownic. Stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią obejmuje pracownica Ministerstwa Magii - Dolores Umbridge, która na polecenie Korneliusza Knota podporządkowuje sobie wszystkich uczniów i profesorów. Próbuje ich przekonać, że Czarny Pan wcale się nie odrodził. Tymczasem Harry'ego zaczynają nawiedzać dziwne, a zarazem niezwykle realne sny o tajemniczych drzwiach na końcu ciemnego korytarza.

twenty_three
opis użytkownika

Harry omal nie został wydalony ze szkoły, gdy w obronie przed dementorami w obecności mugola użył zaklęcia ?patronus?. Musiał stanąć przed sądem i choć Knot który prowadził rozprawę bardzo chciał wyroku skazującego, większość osób zgromadzonych na Sali głosowało za uniewinnieniem młodego czarodzieja. Po tych wydarzeniach Potter wraca do szkoły magii i czarodziejstwa, gdzie jak się okazuje zmieniono nauczyciela obrony przed czarną magią. Nowym nauczycielem została profesor Umbridge, powołana przez ministerstwo, która nie chciała uczyć używania zaklęć i uważała iż teoria wystarczy aby zdać egzaminy końcowe. Niestety Harry wie, że Lord Voldemord powraca i że musi działać aby chronić siebie i przyjaciół. Harry zbiera uczniów, którzy chcą walczyć z Sami-wiecie-Kim i potajemnie uczy ich obrony przed ciemnymi mocami. Jednak czy uda im się zwyciężyć potężnego Voldemorda? Przekonajcie się sami.

waaampirmona
opis użytkownika

Początek rebelii! Lord Voldemort powrócił, ale Ministerstwo Magii robi wszystko co może, aby świat czarodziei nie poznał prawdy - w tym celu wysyła do Hogwartu Dolores Umbridge, która ma objąć w szkole stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią. Umbridge wykreśla z planu nauczania praktyczną obronę, a Ron i Hermiona przekonują Harry'ego, żeby potajemnie rozpoczął treningi z wybraną grupą uczniów i przygotował ich do wojny czarodziejów, która niebawem wybuchnie! Zobacz starcie dobra ze złem w fascynującej adaptacji piątej części powieści o przygodach Harry'ego Pottera autorstwa J.K. Rowling. Przygotuj się do bitwy!

opis dystrybutora dvd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones