PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34282}

Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
7,7 417 170
ocen
7,7 10 1 417170
7,6 34
oceny krytyków
Harry Potter i więzień Azkabanu
powrót do forum filmu Harry Potter i więzień Azkabanu

Magiczne przedmioty posiadające ogromną moc obrosły w legendę. Po bardzo długim czasie
zapomniano, że istnienie tych rzeczy jest prawdziwą częścią tej opowieści. Legenda przerodziła
się w bajkę, czytaną dzieciom. Bajka mówi o trzech braciach, którzy przechytrzyli śmierć.
Pierwszy, najstarszy, umarł, bo chciał być potężniejszy od śmierci. Drugi z nich umarł z tęsknoty
za dawną miłością. Trzeci zaś stanął przed śmiercią jak równy z równym. Po wielu latach od
powstania legendy narodzili się mężczyźni, którzy odpowiednio pasują do braci. Dzieli ich różnica
pokoleń, a nie tak jak braci, wiek. Nie są braćmi, jednak są ego samego statusu krwi. Jesteś
pewien, że znasz znaczenie tej legendy? Wiesz, do kogo naprawdę nawiązywała legenda?
Pomyśl uważnie, wysil swój umysł, by znaleźć ukryty przez J.K. Rowling sens w tej legendzie.
Odpowiednicy braci wcale nie mieli w posiadaniu atrybutów, opisanych w opowieści. I bracia i
przedmioty w gruncie rzeczy były częściami dwóch innych historii. O kim mowa?

ocenił(a) film na 8
fifi39

Zastanawiam się już drugi dzień i nic mi nie przychodzi do głowy. Możesz mnie w jakiś sposób naprowadzić, bo nie daje mi to żyć ? :D

ocenił(a) film na 6
fifi39

Dołączam się do tego tematu .
Odpowiedzi znajdziemy tylko w filmie :)
no ale jeśli ma być ten sam status to 3- z rodziny mugoli lub pół-krwi lub czystej XD

ocenił(a) film na 8
fifi39

czytałam wszystkie książki, obejrzałam wszystkie filmy po kilka razy i nie pamiętam :( lol niepotrzebnie przeczytałam ten post..teraz będę myśleć o tym przez cały dzień :D

ocenił(a) film na 7
fifi39

Pierwszy - Voldemort
Drugi - Snape
Trzeci - Harry

ocenił(a) film na 8
wojtekrot

Dzięki Ci o wielki człowieku! A gdzie o tym mowa? W filmie czy tylko w książce?

wojtekrot

hmm/...

fifi39

Niby pasuje Voldemort, Snape i Harry, bo wszyscy są półkrwi, historia też się zgadza, ale mnie zastanawia to zdanie: "Odpowiednicy braci wcale nie mieli w posiadaniu atrybutów, opisanych w opowieści.". Harry miał wszystkie trzy, Voldemort jedno. Autor zagadki wytłumaczy? :) :) :)

ocenił(a) film na 7
folia123

Voldemort przywłaszczył sobie różdżkę, Harry dostał pelerynę, a Snape...
Nie pamiętam czy miał coś z tym kamieniem?

wojtekrot

No właśnie, Harry i Voldemort byli w posiadaniu tych przedmiotów, więc coś mi się nie zgadza, skoro odpowiednicy braci nie mieli ich... A Snape nic nie miał z kamieniem. No ale to już chyba moje takie czepianie :)

ocenił(a) film na 7
folia123

Chodzi o to że Harry dostał pelerynę, a Vold ukrał różdżkę czyli nie byli ich właścicielami

wojtekrot

Właścicielami nie byli, bo właściciele są tylko jedni :D a posiadać znaczy, że ktoś coś ma, czymś dysponuje, a oni posiadali te przedmioty na jakiś czas. Ale jak mówiłam... To tylko moje czepianie i myślę, że rozwiązanie jest dobre :)

ocenił(a) film na 10
fifi39

Wiadomo, Voldemort, Snape i Harry.

fifi39

niby tak i na pewno o nich chodziło, ale mimo wszystko to dumbledore ma najwięcej wspólnego z drugim bratem i kamieniem wskrzeszenia - to on odnalazł pierścień czyli kamień i nie mógł pogodzić się ze śmiercią swojej siostry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones