PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34282}
plakat filmu Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
7,7 412 069
ocen
7,7 10 1 412069
8 811
chce zobaczyć
7,6 20
ocen krytyków
Harry Potter i więzień Azkabanu
powrót do forum filmu Harry Potter i więzień Azkabanu
 • diddl ocenił(a) ten film na: 10

  Więzień Azkabanu to zdecydowanie mój ulubiony film (i książka). Debiutują w niej moje dwie ulubione postacie czyli Syriusz Black (dzięki tej roli pokochałam Gary'ego Oldmana, spisał się rewelacyjnie jak zawsze zresztą) i Remus Lupin (David Thewlis dobrze go zagrał, choć za dużo o jego umiejętnościach nie mogę powiedzieć, bo nie widziałam go w innej roli, nie licząc fragmentów "Chłopiec w pasiastej piżamie", gdzie nawet nie wiedziałam, że to on). Uważam że najwierniej oddaje książkę z wszystkich ośmiu filmów. Są drobne błędy, ale nie zwracam na to uwagi. Jedynie nie pasuje mi to, że oni stoją przed Wrzeszczącą Chatą zamiast iść do zamku, a Glizdogon biega sobie od jego do drugiego i nie jest związany. No i w książce Harry od razu chciał zamieszkać z Syriuszem, ale nie jest to jakaś rażąca zmiana. Ach, mam uwagę do opisu filmu - dementorzy nie zabijają, oni wysysają duszę.

 • diddl Za dużo się Oldman w "Harrym Potterze" nie nagrał, a i tak stworzył kreacje godną zapamiętania.
  Świetny aktor, zagra dosłownie wszystko..

 • diddl ocenił(a) ten film na: 10

  XXXD No dokładnie. A mógłby więcej, gdyby Newell nie ograniczył roli Syriusza w CO do rozmowy w kominku. Nigdy mu tego nie wybaczę.

 • Wand_ ocenił(a) ten film na: 9

  diddl W filmie też właściwie od razu Harry chciał zamieszkać z Syriuszem :) tylko rozmowę przerwała im przemiana Lupina. Ale widać, że chce jeszcze coś powiedzieć, można to też rozpoznać po tonie głosu i mimice.

 • lavrenzo84 ocenił(a) ten film na: 10

  diddl dla mnie to arcydzielo kina fantasy i najlepsza czesc harrego !

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  diddl Ja oprócz 3 części, bardzo lubię 1 i 2. Pierwsze trzy części są dla mnie arcydziełem. Uwielbiam ten film od dzieciństwa. Zawsze pociągał mnie w nim ten magiczny świat, Hogward i przepiękna muzyka od razu wpadająca w ucho.

 • diddl Zdecydowanie najlepsza część Harrego Pottera! Doskonale pamiętam jak poszedłem z klasą do kina na ten film. Byłem jeszcze małym dzieciakiem. Nigdy nie zapomnę tej przerażającej sceny z dementorem w pociągu, czy widowiskowego lotu na Hardodziobie. Pamiętam, że wyszedłem z sali kinowej dosłownie zahipnotyzowany! Jeszcze żaden film nie zrobił na mnie tak wielkiego wrażenia. Muzyka, scenografia, klimat - wszystko w tym filmie jest rewelacyjne. :-)

 • Blank_Planet ocenił(a) ten film na: 8

  diddl Też tak uważam. Więzień Azkabanu łączy ze sobą najlepsze strony pierwszych 2 części i następnych.

  Rożnica między tym filmem, a pierwszymi dwoma jest potężna. Teraz gdy po latach obejrzałem pierwsze dwa bardzo rzuca się dziecinność tych filmów (co nie jest samo w sobie zarzutem, ale w wieku 20-paru lat potrzeba serio przymrużenia oka...), ale to jak zamknięte są zdjęcia. Nie wiem, czy tylko ja to zauważyłem, ale wracając do HP miałem nadzieję znowu popatrzeć na wykreowany świat, tyle tylko, że w pierwszych filmach ten świat to stale komnaty Hogwartu! Wyjątkiem są tylko podwórza (też wewnątrz zamku, widać tylko niebo), zakazany las (nocą, we mgle) itp.

  Dopiero Cuaron "otwiera" ujęcia i pokazuje nam trochę więcej. Nie wiem, czy to kwestia budżetu, postępu efektów, czy zamysłu, ale to połączenie muzyki Williamsa, estetyki świata Rowling i WRESZCIE krajobrazów Wielkiej Brytanii tworzy dokładnie tę mieszankę, która mi utkwiła w głowie i kazała wrócić do tej serii po latach :)

  Szkoda, że kolejne filmy porzuciły magiczność HP na rzecz mroku, ale w sumie rozumiem ten wybór. Nie mniej tutaj mamy cały zestaw :)