PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34282}

Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
7,7 416 600
ocen
7,7 10 1 416600
7,5 33
oceny krytyków
Harry Potter i więzień Azkabanu
powrót do forum filmu Harry Potter i więzień Azkabanu

Wilkołak

użytkownik usunięty

W Harrym Potterze pojawia się chyba jedno z najciekawszych przedstawień wilkołaka w historii
kina... niezwykle klimatyczny i doskonale wykreowany.

ocenił(a) film na 9

Racja.

użytkownik usunięty
Berith7777

Dziękuję :)

ocenił(a) film na 9

Gdy wiele lat temu pierwszy raz oglądałem filmowego 'Więźnia" (mając już na koncie książkę), to czekając na tą scenę, wyobrażałem sobie po prostu włochatego człowieka z pyskiem zamiast głowy, a tu jakie miłe zaskoczenie. Zwłaszcza te potężne tylne łapy, tak uroczo zgięte w kolanach. :) Jasno dano do zrozumienia, że swym sprintem gotów byłby w sekundę osiągnąć kilkadziesiąt na godzinę.

użytkownik usunięty
Ketosz

Dokładnie :D

ocenił(a) film na 8

Oprócz samego wyglądu, ciekawa była też jego przemiana, bardzo fajnie pokazana.

użytkownik usunięty

Wilkołak to wielki plus tego filmu, bo niezbyt przepadam za wilkołakami starszego typu. U tego widać było, że powstał z człowieka, nie był nadmiernie owłosiony (bo niby skąd u człowieka tyle włosów). Włosy miał rozciągnięte tylko wzdłuż grzbietu, reszta była okryta normalną skórą. Przemiana- najlepsza jaką widziałam, bo była bardzo realna. Na początku wilkołak przypominał mi trochę Golluma, ale potem zmieniłam zdanie, Jest o wiele bardziej złowrogi od starych wilkołaków. Poza tym nie był jakiś "napakowany", tylko chudy, przez co wydawał się dynamiczny i groźny. Bardzo dobra wizja wilkołaka, ciekawe czy Rowling również ma o nim takie zdanie :P

Przemiana jak i sam wilkołak to jedna z nielicznych scen z filmu o HP, które są lepsze od tej samej sceny ukazanej w książce. Tak samo było jeśli chodzi o walkę Quirella z Harrym w pierwszej części lub lot na hipogryfie. Także brawurowa ucieczka smoka z ostatniej części była czymś nieziemskim a smok- jeden z najlepszych filmowych smoków.

użytkownik usunięty

Dokładnie tak, sam bym tego lepiej nie opisał :D

ocenił(a) film na 10

Wilkoalk jak wilkolak.. Mi sie podobaly wilkolaki ze starych filmow

ocenił(a) film na 7

Pamiętam ten fragment w książce, zwłaszcza samą walkę i w przeciwieństwie do tego co mogliśmy zobaczyć na ekranie, to w książce pies nie był chłopcem do bicia. W ogóle to dziwi zmiana Syriusza w wersji bardziej owłosionej w stosunku do V części, tam pies z czego pamiętam w ogóle inaczej wyglądał.

użytkownik usunięty
Sparow5

To prawda i przyznam, że mam podobne zastrzeżenie co do tego filmu- w książce było powiedziane wręcz, że Syriusz w postaci psa potrafił sprawować kontrolę nad Lupinem jako wilkołakiem.

ocenił(a) film na 7

Mi to osobiście nie przeszkadzało i mam do tego dystans, film nie musi być stuprocentowym odzwierciedleniem książki, wręcz czasami na plus jest czegoś dodanie. Tutaj nie oceniam tej zmiany na minus, w ogóle to nie jest ona jakaś duża. Z czego pamiętam to było powiedziane, że we trójkę go kontrolowali, sam piesek raczej do tego by nie wystarczył.

Sparow5

Kontrolowali go we dwójkę, Peter jako tchórzliwy szczur chyba nie miał wiele do powiedzenia :)

ocenił(a) film na 7
bodzio12

Hehe, zgadza się.

Sparow5

Może chcieli pokazać, że po wyjściu z Azkabanu Black był strasznie wychudzony i mizerny, a w piątej części wiadomo, że wyglądał już dużo lepiej więc i jako pies wyglądał inaczej.

Wilkołak w filmie nie wyglądał jak ten promowany przez wszystkie tandetne filmy. Czyli taki włochaty itp. ten był oryginalny i straszny! Taki chudy i dziwny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones