PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269027}
7,1 29
ocen
7,1 10 1 29
Haru no yuki
powrót do forum filmu Haru no yuki

Po tak gorącej rekomendacji Mr. Mangas rzuciłam się na ten soundtrack.
Przez czyste lenistwo nie szukałam na necie tej płyty, aby przesłuchać fragmenty ścieżki i teraz bardzo żałuje:(.
Czuje się zobowiązana coś skrobnąć bo jak zobaczycie tu tylko post Mr. Mangaba to możecie zrobić to samo co ja?.
Jestem wielbicielką soundtracków, więc przesłuchałam ich wiele biorę też pod uwagę różne gusta, ale TEN soundtrack do mnie nie trafia.
Nie powiem wam, do czego ten soundtrack można porównać, bo nie przypominam sobie żadnej tak nudnej ścieżki, w moim posiadaniu też nic takiego się nie znajduje.
Spróbuje ją jednak jakoś scharakteryzować i decyzje czy się w nią zaopatrzycie czy nie, pozostawię WAM.
Więc co my tu mamy:).
Filmu nie oglądałam, ale biorąc pod uwagę, że jest to dramat/historyczny/romans do tego japoński spodziewałam się muzyki orientalnej i tu było pierwsze rozczarowanie, bo w tym filmie mamy do czynienia z muzyką klasyczną.
Soundtrack z tego filmu jest bardzo monotonny (Mr. Mangas musi być fanem muzyki klasycznej, że tak bardzo mu się podoba:)) nie posiada żadnego charakterystycznego tematu, dlatego słuchając tej płyty wydaje się jakbyśmy słuchali jednego utworu non stop (może troszkę przesadzam:)). Lubię klasykę ale dla mnie ta płyta jest typu ?przesłuchaj i zapomnij?.
Jest też dobra na sen ? bo żaden ostrzejszy rytm nie sprawi że zerwiemy się niespodziewanie z łóżka.

ocenił(a) film na 10
Nichiren_2

No cóż, fakt, jestem fanem muzyki klasycznej :). To, że muzyczka do ciebie nie trafia to kwestia gustu i nic na to nie poradzę.
Mam natomiast prośbę. Wybierz jakiś soundtrack ze swojej kolekcji (najlepiej ulubiony)i podaj mi jego tytuł. Posłucham i zobaczę czy rzeczywiście mamy kompletnie odmienne upodobania :)

Pozdrawiam!

Mr_Mangas

z tym ulubionym soundtrackiem to będzie ciężko :)
może wymienie kilka z czołówki :)
- Braveheart
- Hero
- House of Flying Daggers
- The Village
- Kingdom Of Heaven
- Gladiator
- The Last of The Mohicans
- The Piano
- Escaflowne The Movie
- Princess Mononoke
- Voices of a Distant Star
- Wonderful Days
- K-PAX

kolejność jest całkowicie przypadkowa
mam nadzieje że niczego nie pominęłam


pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Nichiren_2

Kilku płyt z tej listy rzeczywiście nie słyszałem, ale większość tak i też należą do moich ulubionych. Widać twórczość Pana Iwashiro po prostu ci nie odpowiada, bo jeśli chodzi o gust co do ulubionych to nie różnimy się za bardzo :).

Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones